FIDOG VITAL POWER (20 kg) 1/20

FIDOG VITAL POWER (20 kg) 1/20

3.330 ден.
Потребни наградни поени: 3300
Производител: VINCENT
Шифра на производ: 8104
Наградни поени: 7
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Fidog Vital power е комплетна и избалансирана храна за спортски и ловечки кучиња од сите раси. Идеална храна за зимски услови кај кучиња кои се чувани надвор изложени на ниски температури.

 

Категорија: Премиум

 

Оваа храна обезбедува целосна и урамнотежена исхрана за физички активните кучиња (ловечки кучиња, итн.), и е богата со протеини и калории за да ги задоволи потребите за енергија. Уште повеќе, со високата содржина на пилешко, заедно со додадениот рогач, обезбедува совршено варење и апсорпција на хранливи материи.

 

Состав: дехидрирано месо (пилешко 35%), пченка, целосна тврда пченица, животински масти, микронизиран оброк од сушен рогач (2%), минерали, витамини.

 

Нутритивни адитиви: Витамин А, Д3, Е, Б1, Б2, Ниацинамид, Калциум-Д-пантотенат, Б6, Фолна киселина, Б12, Биотин, К3, Холин хлорид, Железо, Јод, Бакар, Манган, Цинк, Селен, Лизин. Адитиви: антиоксиданси, конзерванси, ароми.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 30%
Масла и масти 20%
Сурови влакна 3%
Пепел 7%

 

ПАКУВАЊЕ: 20 кг. (цена по кг. = 149 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
VINCENT FIDOG VITAL POWER (20 kg) 1/20 Fidog Vital power е комплетна и избалансирана храна за спортски и ловечки кучиња од сите раси. Идеална храна за зимски услови кај кучиња кои се чувани надвор изложени на ниски температури.   Категорија: Премиум   Оваа храна обезбедува целосна и урамнотежена исхрана за физички активните кучиња (ловечки кучиња, итн.), и е богата со протеини и калории за да ги задоволи потребите за енерги.. Category: Product #: 8104 Regular price: 3.330 ден. 3.330 Available from: ЕКО ПОИНТ