FIDOG VITALITY (20 kg)

FIDOG VITALITY (20 kg)

2.980 ден.
Потребни наградни поени: 299
Производител: VINCENT
Шифра на производ: 8103
Наградни поени: 6
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Fidog Vitality е комплетна и избалансирана храна за активни кучиња од средни и големи раси. Благодарение на повисокото ниво на масти и пилешкиот протеин оваа храна има поголема енергетска вредност во споредба со храната наменета за одржување. Избалансираност на нивото на растителни влакна и обработката на скробот овозможуваат максимална апсорпција на хранливите материи од цревата.

 

Категорија: Премиум

 

Состав: дехидрирано месо (пилешко 18%, говедско), пченка, деривати од растително потекло (пулпа од сушена репка 1%), животински масти, минерали.

 

Нутритивни адитиви: Витамин А, Д3, Е, Б1, Б2, Ниацинамид, Калциум-Д-пантотенат, Б6, Фолна киселина, Б12, Биотин, К3, Холин хлорид, Железо, Јод, Бакар, Манган, Цинк, Селен, Лизин. Адитиви: антиоксиданси, конзерванси, ароми.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 25%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 3%
Пепел 9%

 

ПАКУВАЊЕ: 20 кг. (цена по кг. = 149 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
VINCENT FIDOG VITALITY (20 kg) Fidog Vitality е комплетна и избалансирана храна за активни кучиња од средни и големи раси. Благодарение на повисокото ниво на масти и пилешкиот протеин оваа храна има поголема енергетска вредност во споредба со храната наменета за одржување. Избалансираност на нивото на растителни влакна и обработката на скробот овозможуваат максимална апсорпција на хранливите материи од цревата.   Категори.. Category: Product #: 8103 Regular price: 2.980 ден. 2.980 Available from: ЕКО ПОИНТ