BOSCH ADULT DUCK & RICE (патка и ориз) (3 kg)

BOSCH ADULT DUCK & RICE (патка и ориз) (3 kg)

790 ден.
Потребни наградни поени: 79
Производител: BOSCH
Шифра: 5500
Наградни поени: 2
Достапност: На залиха
Количина:

Концептот со свежа патка и ориз е избалансирана целосна храна за сите возрасни кучиња со нормална активност.

Рецепт без пченица.

 

Категорија: Висок премиум

 

Карактеристики:

  • Содржи високо сварливо, свежо месо од патка (17%) и ориз (16,5%),

  • Имунолошки комплекс на манани и глукани, цревната флора се стабилизира и се зајакнува имунолошкиот систем на организмот.

  • Содржината на зелени школки ја поддржува функцијата на зглобната 'рскавица.

  • Без пченица и затоа е погодна за кучиња со чувствителен стомак и нетолеранција на пченица.

 

Состав: Месо од патка (свежо, 17,0%), протеини од живина (сушено 16,5%), ориз (16,5%), јачмен, пченка, просо, пулпа од репка (обесшеќерена), маст од живина, протеин хидролизат, просо ( жолто), рибен оброк, грашок (сушен), квасец (сушен, вклучително 0,1% мананолигосахариди, 0,06% бета-глукани), рибино масло, натриум хлорид, калиум хлорид, зелени школки (сушени, 0,1%), цикорија (исушени).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

 
Сурови протеини 23%
Масла и масти 12%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 6.1%
Калциум 1.2%
Фосфор 0.8%
Натриум 0.3%
 

 

35,20% содржина на месо или дел од носачи на протеини од животинско потекло

68,40% содржина на животински протеини во вкупните протеини

 

ПАКУВАЊЕ: 3 кг. (цена по кг. = 263 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
BOSCH BOSCH ADULT DUCK & RICE (патка и ориз) (3 kg) Концептот со свежа патка и ориз е избалансирана целосна храна за сите возрасни кучиња со нормална активност. Рецепт без пченица.   Категорија: Висок премиум   Карактеристики: Содржи високо сварливо, свежо месо од патка (17%) и ориз (16,5%), Имунолошки комплекс на манани и глукани, цревната флора се стабилизира и се зајакнува имунолошкиот систем на организмот. .. Category: Product #: 5500 Regular price: 790 ден. 790 Available from: ЕКО ПОИНТ