EUKANUBA ADULT LARGE BREEDS LAMB&RICE   (18 kg)

EUKANUBA ADULT LARGE BREEDS LAMB&RICE (18 kg)

4.650 ден.
Потребни наградни поени: 450
Производител: EUKANUBA
Шифра: 478
Наградни поени: 12
Достапност: На залиха
Количина:

EUKANUBA Аdult  large lamb & rice - богата со јагнешко  и ориз, храна наменета за возрасни  кучиња од големи раси. Посебно погодна за оние со чувствителна и проблематижна кожа и стомак (проблеми со дигестија).

Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.

 

Категорија: Висок премиум

 

Нутритивни карактеристики

  • Содржи пребиотици и репкина пулпа за да помогне во поддршка на правилно варење на храната,

  • Омега-6 и 3 масни киселини за одржување на здрава кожа и влакно и висококвалитетни  животински протеини  за одржувањето на мускулната маса,

  • Л карнитин за одржување на тежината,

  • Глукозамин за здрави зглобови,

  • Антиоксиданти Витамин  Е и Ц во подршка на имунитетот,

  • Специјална хексагонална форма на зрната заедно со Dental Defence формулата придонесуваат за здрави и чисти заби (против формирање на забен камен).

 

Состав : Јагнешко месо (14%) дехидрирано пилешко и мисиркино месо, ориз (14%), пченица, пченка, овес, сорго, сушени јајца, рибино масло, животински масти, месно брашно, сушена репкина пулпа, фруктоолигосахариди...

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 23%
Масла и масти 13%
Сурови влакна 2.0%
Калциум 1.35%
Фосфор 1.07%
 

 

ПАКУВАЊЕ: 18 кг. (цена по кг. = 261 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
EUKANUBA EUKANUBA ADULT LARGE BREEDS LAMB&RICE (18 kg) EUKANUBA Аdult  large lamb & rice - богата со јагнешко  и ориз, храна наменета за возрасни  кучиња од големи раси. Посебно погодна за оние со чувствителна и проблематижна кожа и стомак (проблеми со дигестија). Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.   Категорија: Висок премиум   Нутритивни карактеристики Содржи пребиотици и репкина пулпа за да помогне во поддршка на прав.. Category: Product #: 478 Regular price: 4.650 ден. 4.650 Available from: ЕКО ПОИНТ