NEKMAR ADULT FRESH LAMB_LOW GRAIN (12 kg)

NEKMAR ADULT FRESH LAMB_LOW GRAIN (12 kg)

3.080 ден.
Потребни наградни поени: 300
Производител: NEKMAR
Шифра: 1560
Наградни поени: 8
Достапност: На залиха
Количина:

Високо квалитетна храна на база на свежо јагнешко месо и низок процент на житарици (low grain) кафеав ориз, лесно сварлива, наменента како извонредна храна за возрасни кучиња од средни и големи раси.

 

Low Grain (рецепт со малку житарки) базирани на месо и кафеав ориз со додавање на билки и овошје.

Свежото месо се користи во секој рецепт.

Нашите рецепти со ниско ниво на житарки содржат 60% состојки од животинско потекло.

 

Категорија: Ултра премиум

 

СОСТАВ: Јагнешко месо 37% (од кое свежо јагне 14%), кафеав ориз 22%, скроб од грашок, грашок, животинска маст, грав, семе од лен, суво пулпа од репка, дехидрирани алги 0,3%, манан олигосахариди (MOS) 0,2%), дехидриран глуварче (Taraxacum officicnale W.), дехидриран калинка (Punica granatum L.), јука шидигера.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  26%
Масла и масти  14%
Сурови влакна  2.7%
Пепел  7.4%
Влага  8%
 
 
 

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 256 ден.)

 

Земја на потекло: Рецепт на одгледувачница НЕКМАР - Хрватска, произведена во Италија.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
NEKMAR NEKMAR ADULT FRESH LAMB_LOW GRAIN (12 kg) Високо квалитетна храна на база на свежо јагнешко месо и низок процент на житарици (low grain) кафеав ориз, лесно сварлива, наменента како извонредна храна за возрасни кучиња од средни и големи раси.   Low Grain (рецепт со малку житарки) базирани на месо и кафеав ориз со додавање на билки и овошје. Свежото месо се користи во секој рецепт. Нашите рецепти со ниско ниво на житарки содржат 6.. Category: Product #: 1560 Regular price: 3.080 ден. 3.080 Available from: ЕКО ПОИНТ