NEKMAR ADULT FRESH TROUT_LOW GRAIN (12 kg)

NEKMAR ADULT FRESH TROUT_LOW GRAIN (12 kg)

3.250 ден.
Потребни наградни поени: 320
Производител: NEKMAR
Шифра: 1562
Наградни поени: 9
Достапност: На залиха
Количина:

Високо квалитетна храна на база на свежо месо од пастрмка и низок процент на житарици (low grain) кафеав ориз, лесно сварлива, наменента како извонредна храна за возрасни кучиња од средни и големи раси. Како монопротеинска храна (единствен протеин од месо од пастрмка) е идеална за единки кои имаат проблем со алергии, дерматитиси и проблематична кожа, како и оние кои имаат проблеми со дигестија.

 

Low Grain (рецепт со малку житарки) базирани на месо и кафеав ориз со додавање на билки и овошје.

Свежото месо се користи во секој рецепт.

Нашите рецепти со ниско ниво на житарки содржат 60% состојки од животинско потекло.

 

Категорија: Ултра премиум

 

СОСТАВ: месо од пастрмка 37% (свежо месо 14%), кафеав ориз 22%, скроб од грашок, грашок, животинска маст, грав, семе од лен, суво пулпа од репка, дехидрирани алги 0,3%, олигосахариди од манан (MOS 0,2%), дехидриран глуварче (Taraxacum officicnale W.), дехидриран калинка (Punica granatum L.), јука шидигера.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  26%
Масла и масти  14%
Сурови влакна  2.7%
Пепел  7.4%
Влага  8%

 

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 270 ден.)

 

Земја на потекло: Рецепт на одгледувачница НЕКМАР - Хрватска, произведена во Италија.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
NEKMAR NEKMAR ADULT FRESH TROUT_LOW GRAIN (12 kg) Високо квалитетна храна на база на свежо месо од пастрмка и низок процент на житарици (low grain) кафеав ориз, лесно сварлива, наменента како извонредна храна за возрасни кучиња од средни и големи раси. Како монопротеинска храна (единствен протеин од месо од пастрмка) е идеална за единки кои имаат проблем со алергии, дерматитиси и проблематична кожа, како и оние кои имаат проблеми со дигестија.  .. Category: Product #: 1562 Regular price: 3.250 ден. 3.250 Available from: ЕКО ПОИНТ