SPECTRUM LAMB&BLUEBERRY ADULT MEDIUM&LARGE BREED (12 kg)

SPECTRUM LAMB&BLUEBERRY ADULT MEDIUM&LARGE BREED (12 kg)

2.990 ден.
Потребни наградни поени: 290
Производител: LIDER
Шифра: 115080
Наградни поени: 8
Достапност: На залиха
Количина:

Концепт да ги задоволи потребите на возрасни кучиња од средни и големи раси.

Не содржи пченица, а содржи ниско ниво на житарици – Low grain concept.

 

На база на јагнешко месо и ориз, не содржи пченица, а содржи ниско ниво на житарици – Low grain concept.

Содржи многу зеленчукови, овошни и коренести растителни производи кои допринесуват за здрав раст и развој, добра дигестија и здрав имунолошки систем.

 

Категорија: Ултра премиум

 

Состав: Дехидриран животински протеин (протеини од јагнешко месо мин. 26%), житарици (ориз, пченка, овес), пилешки маснотии, сурутка во прав, влакна од шеќерна трска, хидролизиран протеин од јагнешко месо, брашно од рогач, грашок, квасец, сол, боровинка, семе од чиа, семе од лен, Л-карнитин, ксилоолигосахариди (XOS), глукозамин, хондроитин сулфат, јука шидигера, суво јајце во прав, куркума, артишок, маслинка, црвен кромид, капина, домат, лубеница, калинка, мајчина душица, рузмарин, екстракти од ѓумбир.

Витамини и минерали: Вит. А, Д3, Е, Ц, железо, јод, бакар, цинк, магнезиум, селен.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

 
Сурови протеини 28%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 9%
Пепел 3%

 

86% содржина на животински протеини во вкупните протеини

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 249 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
LIDER SPECTRUM LAMB&BLUEBERRY ADULT MEDIUM&LARGE BREED (12 kg) Концепт да ги задоволи потребите на возрасни кучиња од средни и големи раси. Не содржи пченица, а содржи ниско ниво на житарици – Low grain concept.   На база на јагнешко месо и ориз, не содржи пченица, а содржи ниско ниво на житарици – Low grain concept. Содржи многу зеленчукови, овошни и коренести растителни производи кои допринесуват за здрав раст и развој, добра дигестија и здрав и.. Category: Product #: 115080 Regular price: 2.990 ден. 2.990 Available from: ЕКО ПОИНТ