EUKANUBA ADULT S/M GRAIN FREE OCEAN FISH (12 kg)

EUKANUBA ADULT S/M GRAIN FREE OCEAN FISH (12 kg)

4.550 ден.
Потребни наградни поени: 450
Производител: EUKANUBA
Шифра на производ: 949
Наградни поени: 12
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Високо квалитетна храна за возрасни кучиња од мали и средни раси (под 25 кг. телесна тежина), без житарици (Grain&Gluten free), со низок алерген индекс кој е внимателно направен за да се избегнат вообичаените алергени.

 

Категорија: Супер премиум

 

Карактеристики:

  • Слаткиот компир без глутен обезбедува природен извор на влакна, витамини и антиоксиданси

  • Со свежо замрзнат лосос. Рецептот без пилешко содржи само риба како извор на животински протеини

  • Пребиотици ФОС и репкина пулпа за поддршка на здравото варење

  • Грашокот и слаткиот компир служат како алтернативен извор на јаглехидрати

  • Природни извори на омега 6 и 3 за здрава кожа и влакно

  • Специјален облик на гранули DentaDefense за да помогне во одржувањето на забите чисти и здрави

 

Состав: океанска риба (21%, природен извор на омега-3 масни киселини), грашок, сладок компир (12%), свинска маст, свеж лосос (4%), оброк од лосос (4%), пулпа од сушена репка (3,4%), сончогледово масло, минерали (вклучувајќи натриум хексаметафосфат 0,39%), фруктоолигосахариди (0,29%, природен пребиотик).

 

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 26%
Масла и масти 15%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 7%
Калциум 1.11%
Фосфор 0.84%
Омега 3 0.9%
Омега 6 2.48%

 

Пакување: 12 кг. (цена по кг. = 379 ден)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
EUKANUBA EUKANUBA ADULT S/M GRAIN FREE OCEAN FISH (12 kg) Високо квалитетна храна за возрасни кучиња од мали и средни раси (под 25 кг. телесна тежина), без житарици (Grain&Gluten free), со низок алерген индекс кој е внимателно направен за да се избегнат вообичаените алергени.   Категорија: Супер премиум   Карактеристики: Слаткиот компир без глутен обезбедува природен извор на влакна, витамини и антиоксиданси Со свежо замрзнат.. Category: Product #: 949 Regular price: 4.550 ден. 4.550 Available from: ЕКО ПОИНТ