VET EXPERT VETERINARY DIET HYPOALLERGENIC INSECT&POTATO (2/12 kg)

VET EXPERT VETERINARY DIET HYPOALLERGENIC INSECT&POTATO (2/12 kg)

1.200 ден.1.400 ден.
Производител: VET EXPERT
Шифра на производ: 656565
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Тежина:

Диетална храна за возрасни кучиња со нетолеранција на хранливи материи и дерматолошки нарушувања.

 

Урамнотежена диетална храна за возрасни кучиња, препорачана за намалување на нетолеранцијата на состојки од храна и хранливи материи.

Хипоалергената диетална храна со содржи протеин од ларвите на инсекттот Hermetia illucens како единствен извор на животински протеини, што го минимизира ризикот од алергија на животински протеини.

Изворот на јаглехидрати во храната се суви слатки компири и компири, што го намалува ризикот од нетолеранција на глутен и други негативни реакции на протеините од растително потекло.

Храната содржи додаток на есенцијални омега 3 и омега 6 незаситени масни киселини, кои ги поддржуваат функциите на кожата, го подобруваат квалитетот на влакното и ја намалуваат пенетрацијата на алергени од околината.

 

Индикации:

- Несакани реакции на храна со кожни и/или гастроинтестинални симптоми,

- Сомннеж на алергија на храна,

- Кучиња со дерматолошки нарушувања, без оглед на нивното потекло.

- Кучињата имаат потреба од подобрување на здравјето и квалитетот на кожата и влакното.

 

Состав: дехидрирани инсекти, сушени компири, живинска маст, минерали, масло од лосос, ленено семе.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 21%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 5.6%
Омега 6 2.1%
Омега 3 0.43%
 
Линолеилна киселина 2.1%

 

Информации за исхрана:

  • Храната ги задоволува нутритивните барања на возрасните кучиња,

  • Ве молиме консултирајте се со вашиот ветеринар пред хранење или продолжување на периодот на хранење,

  • Препорачано време на администрација во случај на намалување на појавата на нетолеранција на храна - од 3 до 8 недели.

  • Ако се смират симптомите на нетолеранција, храната може да се користи на неодредено време, доколку се одржува правилната функција на кожата при дерматози и прекумерно опаѓање на косата: до 2 месеци.

  • Животното мора секогаш да има пристап до свежа вода.

 

Не се употребува за исхрана на мачки, кученца во раст, гравидни кучки и доилки.

 

Пакување: 2/12 кг. (цена по кг. = 600 ден.)

 

Производител: VET EXPERT

 

Земја на потекло: Полска

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
VET EXPERT VET EXPERT VETERINARY DIET HYPOALLERGENIC INSECT&POTATO (2/12 kg) Диетална храна за возрасни кучиња со нетолеранција на хранливи материи и дерматолошки нарушувања.   Урамнотежена диетална храна за возрасни кучиња, препорачана за намалување на нетолеранцијата на состојки од храна и хранливи материи. Хипоалергената диетална храна со содржи протеин од ларвите на инсекттот Hermetia illucens како единствен извор на животински протеини, што го минимизира ризи.. Category: Product #: 656565 Regular price: 1.200 ден. 1.200 Available from: ЕКО ПОИНТ