VET EXPERT VETERINARY DIET DERMATOSIS RABBIT&POTATO (2/12 kg)

VET EXPERT VETERINARY DIET DERMATOSIS RABBIT&POTATO (2/12 kg)

1.200 ден.1.400 ден.
Потребни наградни поени: 120
Производител: VET EXPERT
Шифра на производ: 646464
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Тежина:

Комплетна и урамнотежена диетална храна за возрасни кучиња, чија примена ја намалува нетолеранцијата кон состојките и хранливите материи и ги поддржува функциите на кожата во случај на дерматоза и прекумерно опаѓање на косата. Dermatosis Dog Rabbit & Potato содржи одбран, високо сварлив извор на животински протеини (зајак).

Изворот на јаглехидрати е компирот, што го минимизира ризикот од нетолеранција на глутен.

Храната содржи есенцијални масни киселини омега-6 и омега-3, кои ги поддржуваат функциите на кожата и го подобруваат квалитетот на влакното.

Мананолигосахаридите (MOS) и фруктоолигосахаридите (FOS) го поддржуваат обновувањето и стабилизирањето на гастроинтестиналната микрофлора.

Додавањето на ѓумбир ја стимулира гастроинтестиналната подвижност.

 

Индикации:

- Кучиња со дерматолошки нарушувања, без оглед на нивното потекло,

- Несакани реакции на храна со гастроинтестинални и кожни алергиски симптоми,

- Алергии од храна - како елиминациска диета.

 

Храната содржи одбран и ограничен на еден извор на протеини (свеж зајак 30%, сушен лосос 20%), што помага да се избегне присуството на други протеински алергени во храната кои можат да предизвикаат симптоми кај животните.

Диетата ги поддржува правилните функции на кожата и ја намалува нетолеранцијата кон состојките од храна.

 

Состав: свежо зајачко месо (35%), суво зајачко месо (20%), дехидриран компир (20%), компир протеин, хидролизирано зајачко месо (5%), масло, пулпа од репка, квасец, натриум хлорид, натриум полифосфат (0,3%) , калиум хлорид, инулин (FOS 1000 mg / kg), ѓумбир (1000 mg / kg), маннанолигосахариди (260 mg / kg), екстракт од јука.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 26%
Масла и масти 15%
Јаглехидрати 40.3%
Сурови влакна 2.5%
Омега 6 2.43%
Омега 3 0.45%

 

Информации за исхрана:

  • Храната ги задоволува нутритивните барања на возрасните кучиња.

  • Ве молиме консултирајте се со вашиот ветеринар пред хранење или продолжување на периодот на хранење.

  • Препорачано време на администрација во случај на намалување на појавата на нетолеранција на храна - од 3 до 8 недели.

  • Доколку се смират симптомите на нетолеранција, храната може да се користи на неодредено време.

  • За одржување на правилната функција на кожата при дерматози и прекумерно опаѓање на косата се препорачува исхрана до 2 месеци.

  • Животното мора секогаш да има пристап до свежа вода.

 

Не се употребува за исхрана на мачки, кученца во раст, гравидни кучки и доилки.

 

Пакување: 2/12 кг. (цена по кг. = 600 ден.)

 

Производител: VET EXPERT

 

Земја на потекло: Полска

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
VET EXPERT VET EXPERT VETERINARY DIET DERMATOSIS RABBIT&POTATO (2/12 kg) Комплетна и урамнотежена диетална храна за возрасни кучиња, чија примена ја намалува нетолеранцијата кон состојките и хранливите материи и ги поддржува функциите на кожата во случај на дерматоза и прекумерно опаѓање на косата. Dermatosis Dog Rabbit & Potato содржи одбран, високо сварлив извор на животински протеини (зајак). Изворот на јаглехидрати е компирот, што го минимизира ризикот од нетоле.. Category: Product #: 646464 Regular price: 1.200 ден. 1.200 Available from: ЕКО ПОИНТ