CLUB 4 PAWS CAT LOSOS (100 gr.)

CLUB 4 PAWS CAT LOSOS (100 gr.)

39 ден.
Шифра на производ: 56303A
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Влажната премиум храна содржи 77% свежо месо од лосос и месни состојки на парчиња и апетитен желе, кој има одличен вкус за возрасни мачки. Комплексот од незаситени масни киселини Омега 3 + Омега 6 ја одржува кожата здрава, а влакното сјајно.

 

Карактеристики на производот:

  • Добро избалансирана формула за секојдневно хранење,

  • Месо и месни состојки (главна компонента зајачко месо),

  • Витамини Д3, Е, Б1, Б5, цинк, манган, јод, селен, амино киселини, таурин, микроелементи,

  • Омега 3 + Омега 6 за здрава кожа и сјајно влакно,

  • Формула INTEGRAMIX: сушени домати, ѓумбир, дренки и банани - за општо здравје и силен имунитет,

  • Без вештачки вкусови и бои.

 

Состав: 68% месо и животински деривати во парчиња, риба и нуспроизводи од риба (9% лосос на парчиња), житарки, екстракт од растителни протеини, минерали, овошје (банана 0,1%, глог 0,03%)*, зеленчук (домати 0,11%) *, масла и масти (масло од лосос 0,09%), ѓумбир* 0,005%.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  8.5 %
Масла и масти 5 %
Сурови влакна 0.3 %
Влага  82 %
Пепел 2.5 %
Калциум 0,35 %
Фосгор 0,3 %
Омега 3 0,1 %
Омега 6 0,3 %
  • 77% месо во секое парче

 

ПАКУВАЊЕ: 100 гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
CLUB 4 PAWS CAT LOSOS (100 gr.) Влажната премиум храна содржи 77% свежо месо од лосос и месни состојки на парчиња и апетитен желе, кој има одличен вкус за возрасни мачки. Комплексот од незаситени масни киселини Омега 3 + Омега 6 ја одржува кожата здрава, а влакното сјајно.   Карактеристики на производот: Добро избалансирана формула за секојдневно хранење, Месо и месни состојки (главна компонента зајачко ме.. Category: Product #: 56303A Regular price: 39 ден. 39 Available from: ЕКО ПОИНТ