HT GRAIN FREE LAMB (12 kg)

HT GRAIN FREE LAMB (12 kg)

3.900 ден.4.100 ден.
Потребни наградни поени: 410
Производител: CENNAMO
Шифра на производ: 125606
Наградни поени: 7
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Квалитетна, комплетна и урамнотежена храна, создадена да ги задоволи деликатните потреби на возрасните кучиња од која било големина. Не содржи житарици _Grain free, што ја прави хипоалергена и соодветна на оние кучиња алергични на глутен. Главна компонента е дехидрирано јагнешко месо.

 

Категорија: Супер премиум

 

Високата вкусност и сварливост го фаворизираат внесот и оптималната асимилација на хранливите материи.

 

Нутритивни карактеристики:

  • 75% протеини од животинско потекло,

  • 20% протеини од растително потекло,

  • 10% овошје, минерални соли и природни витамински додатоци.

 

Состав: Дехидрирани животински протеини 35% (јагнешко 16%), скроб од грашок, животинска маст (свинско и пилешко маснотии), тапиока 4%, пулпа од сушена репка, хидролизирани животински протеини, пулпа од сушена цикорија (извор на инулин), рибино масло (извор на Омега-3), минерали, пулпа од сушен рогач, сушени гоџи бобинки 0,5%.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 29%
Масла и масти 17%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 7%
Калциум 1.2%
Фосфор  1%

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. 316 ден.)

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
CENNAMO HT GRAIN FREE LAMB (12 kg) Квалитетна, комплетна и урамнотежена храна, создадена да ги задоволи деликатните потреби на возрасните кучиња од која било големина. Не содржи житарици _Grain free, што ја прави хипоалергена и соодветна на оние кучиња алергични на глутен. Главна компонента е дехидрирано јагнешко месо.   Категорија: Супер премиум   Високата вкусност и сварливост го фаворизираат внесот и оптималната асим.. Category: Product #: 125606 Regular price: 3.900 ден. 3.900 Available from: ЕКО ПОИНТ