HT LOW GRAIN PUPPY SALMON (12 kg)

HT LOW GRAIN PUPPY SALMON (12 kg)

3.800 ден.4.100 ден.
Потребни наградни поени: 410
Производител: CENNAMO
Шифра на производ: 125607
Наградни поени: 12
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Квалитетна, комплетна и урамнотежена храна, создадена да ги задоволи деликатните потреби на кученца од сите големини, од 2 до 12 месечна возраст. Рецептот вклучува употреба на житарки во ограничени количини_Low Grain, не содржи глутен, што ја прави хипоалергена и соодветна на оние кученца алергични на глутен. Главна компонента е дехидрирано месо од лосос.

 

Категорија: Супер премиум

 

Високата вкусност и сварливост го фаворизираат внесот и оптималната асимилација на хранливите материи.

 

Нутритивни карактеристики:

  • 75% протеини од животинско потекло,

  • 20% протеини од растително потекло,

  • 10% овошје, минерални соли и природни витамински додатоци.

 

Состав: Лосос 35%, скроб од грашок, животинска маст (свинско и пилешко месо), бел сорго (без глутен) 10%, ориз 4%, тапиока, пулпа од сушена репка, хидролизирани животински протеини, пулпа од сушена цикорија (извор на инулин) 2%, рибино масло (извор на Омега-3) 1%, минерали, пулпа од сушен рогач, сушен спанаќ 0,5%.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 31%
Масла и масти 17%
Сурови влакна 2.3%
Пепел 7%
Калциум 1.3%
Фосфор  1.1%

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. 316 ден.)

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
CENNAMO HT LOW GRAIN PUPPY SALMON (12 kg) Квалитетна, комплетна и урамнотежена храна, создадена да ги задоволи деликатните потреби на кученца од сите големини, од 2 до 12 месечна возраст. Рецептот вклучува употреба на житарки во ограничени количини_Low Grain, не содржи глутен, што ја прави хипоалергена и соодветна на оние кученца алергични на глутен. Главна компонента е дехидрирано месо од лосос.   Категорија: Супер премиум   .. Category: Product #: 125607 Regular price: 3.800 ден. 3.800 Available from: ЕКО ПОИНТ