BOSCH MAXI ADULT (15 kg)

BOSCH MAXI ADULT (15 kg)

3.950 ден.
Потребни наградни поени: 390
Производител: BOSCH
Шифра: 4621
Наградни поени: 9
Достапност: На залиха
Количина:

Целосна балансирана храна за возрасни кучиња од големи раси над 25 кг телесна тежина, со нормална физичка активност. Оптималната содржина на протеини и масти е балансирана да се минимизира ризикот од дебелина.

 

Категорија: Висок Премиум

 

Maxi Adult е направен без пченица и го содржи имунолошки комплекс од манани и глукани кои ја стабилизираат цревната флора и го зајакнуваат имунитетот.

Обликот и големината на зрната се специјално прилагодени на забите на големи кучиња.

Екстрактите од школки обезбедуваат оптимална грижа за обновување и ревитализирање на'рскавица и зглобовите.

 

Состав: Пилешко месо (дехидрирано 21%), јачмен, пченка, маснотии од живина, ориз, сува пулпа од репка (отстранет шеќер), хидролизиран протеин, риба, грашок (сушен), квасец, мананолиго сахариди, бета-глукани, рибино масло, натриум хлорид, калиум хлорид, зелени школки, цикорија.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 21.5%
Масла и масти 12%
Сурови влакна 2.5%
Калциум 1.15%
Пепел 6%

 

67.3% протеини од животинско потекло во вкупните протеини

 

 

ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА

Тежина на куче(во килограм) 25-35кг. 35-45кг. 45-55кг. 55-65кг. +65кг.
Дневна доза (во грам) 300-380г. 380-465г. 465-555г. 555-625г. 625-715г.

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг = 226 ден)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BOSCH BOSCH MAXI ADULT (15 kg) Целосна балансирана храна за возрасни кучиња од големи раси над 25 кг телесна тежина, со нормална физичка активност. Оптималната содржина на протеини и масти е балансирана да се минимизира ризикот од дебелина.   Категорија: Висок Премиум   Maxi Adult е направен без пченица и го содржи имунолошки комплекс од манани и глукани кои ја стабилизираат цревната флора и го зајакнуваат имунитето.. Category: Product #: 4621 Regular price: 3.950 ден. 3.950 Available from: ЕКО ПОИНТ