JOINTS & MOBILITY (30 tbl)

JOINTS & MOBILITY (30 tbl)

580 ден.
Шифра на производ: 365
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

VET EXPERT JOINTS & MOBILITY - препаратот е наменет за кучиња и мачки за поддршка на правилната функција на зглобната 'рскавица и зглобовите. Се препорачува и за млади животни за време на интензивен раст како и за постари животни.

 

Дозирање и начин на употреба:

  • Мачки и кучиња до 15 kg телесна тежина – 1 капсула на ден.

  • Кучиња над 15 kg телесна тежина - 1 капсула на секои 15 kg телесна тежина дневно.

  • Дајте ја капсулата Twist Off во целост (капсулата може да се јаде) или истиснете ја содржината на капсулата во устата или на шепата.

  • На животните треба да им се обезбеди постојан пристап до свежа вода.

 

Состав: глукозамин од животински ткива, хондроитин сулфат, рафинирано масло од соја, рафинирано палмово масло, моно-, ди- и триглицериди на масни киселини, суров лецитин, натриум хијалуронат.

Диететски адитиви: витамин Ц, витамин Е, манган сулфат монохидрат.

 

Пакување: 30 капсули Twist Off.

 

Производител: VET EXPERT

 

Земја на потекло: Полска

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
JOINTS & MOBILITY (30 tbl) VET EXPERT JOINTS & MOBILITY - препаратот е наменет за кучиња и мачки за поддршка на правилната функција на зглобната 'рскавица и зглобовите. Се препорачува и за млади животни за време на интензивен раст како и за постари животни.   Дозирање и начин на употреба: Мачки и кучиња до 15 kg телесна тежина – 1 капсула на ден. Кучиња над 15 kg телесна тежина - 1 капсула на секои 15.. Category: Product #: 365 Regular price: 580 ден. 580 Available from: ЕКО ПОИНТ