BEAUTY & CARE SHAMPON

BEAUTY & CARE SHAMPON

470 ден.
Шифра на производ: 365362
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Дермокозметички шампон за чувствителна кожа и кожа склони кон иритација, алергии, сушење или во случај на нетолеранција кон други шампони.

 

Може да се користи и кај млади животни (животни во раст).

 

Начин на употреба: Навлажнете го крзното со млака вода и нанесете мала количина на шампон и масажа околу 5 минути. Заштитете ги очите и ушите од производот. Исплакнете темелно. Повторете, доколку е потребно.

 

Содржи многу благи активни агенси и емолиенти, како и голем број на супстанции со омекнувачки и навлажнувачки својства.

Ја подобрува еластичноста на кожата и спречува прекумерна сувост. Алантоин има кератолитички и регенеративни својства и го интензивира процесот на самочистење на кожата со отстранување на мртвите клетки на кожата. Пантенол го зајакнува процесот на регенерација и го поддржува заздравувањето.

 

Производител: Vetexpert

 

Пакување: 250ml.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BEAUTY & CARE SHAMPON Дермокозметички шампон за чувствителна кожа и кожа склони кон иритација, алергии, сушење или во случај на нетолеранција кон други шампони.   Може да се користи и кај млади животни (животни во раст).   Начин на употреба: Навлажнете го крзното со млака вода и нанесете мала количина на шампон и масажа околу 5 минути. Заштитете ги очите и ушите од производот. Исплакнете темелно. Повторете,.. Category: Product #: 365362 Regular price: 470 ден. 470 Available from: ЕКО ПОИНТ