ANTISEBORRHOEIC

ANTISEBORRHOEIC

480 ден.
Потребни наградни поени: 48
Шифра на производ: 6935
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Дермокозметички шампон за мачки и кучиња дизајниран да се бори со зголемена секреција на себум, што доведува до себореа.

Може безбедно да се користи кај животните за време на периодот на раст.

 

Карактеристики и состав:

Состојките содржани во антисебороичниот шампон покажуваат својства за чистење на кожата и влакното, спречуваат прекумерна ексфолијација на епидермисот (лупење на кожата), ја регулираат активноста на лојните жлезди и смируваат иритациија.

Тие позитивно влијаат на квалитетот на влакното и се спротивставуваат на себороичниот дерматитис.

  • Пантенол - навлажнувачка супстанца која игра важна улога во обновувањето на кожата, поддржува зараснување на раните и смирува иритација.

  • Алантоин - биолошки активна супстанција, смирувачка и регенерирачка, стимулирајќи ја клеточната делба и раст. Ја навлажнува кожата.

  • Октопирокс - го чисти слојот на слој од лушпите од првут и помага да се инхибира развојот на габите одговорни за симптомите на првут.

  • Салицилна киселина - супстанца која има кератолитичко (пилинг) дејство и ја регулира работата на лојните жлезди. Го намалува бројот на микроорганизми и габи, а со тоа го поддржува намалувањето на воспалението.

  • Цинк глуконат (Дериват на цинк) - ја омекнува кожата и помага во нејзината регенерација. Познато е дека цинкот го инхибира растот на микроорганизмите, го регулира лачењето на себум и ги ослободува порите.

  • Пироксидин (витамин Б6) - ја подобрува состојбата на кожата и влакното, има антистатички ефект.

Активни состојки: пантенол, алантоин, октопирокс, салицилна киселина, цинк глуконат, пиридоксин (витамин Б6).

 

Начин на употреба:

Навлажнете го крзното со млака вода и нанесете мала количина на шампон и масажа околу 5 минути. Заштитете ги очите и ушите од производот. Исплакнете темелно. Повторете, доколку е потребно.

 

Производител: VET EXPERT

 

Пакување: 250 ml

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
ANTISEBORRHOEIC Дермокозметички шампон за мачки и кучиња дизајниран да се бори со зголемена секреција на себум, што доведува до себореа. Може безбедно да се користи кај животните за време на периодот на раст.   Карактеристики и состав: Состојките содржани во антисебороичниот шампон покажуваат својства за чистење на кожата и влакното, спречуваат прекумерна ексфолијација на епидермисот (лупење на кожата.. Category: Product #: 6935 Regular price: 480 ден. 480 Available from: ЕКО ПОИНТ