BENZOIC

BENZOIC

770 ден.
Потребни наградни поени: 77
Шифра на производ: 63956
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Дермокозметички шампон за кучиња и мачки за нега на масна кожа, фоликулитис (kрасти) или демодикоза.

 

Карактеристики и состав:

Благи сурфактанти содржани во шампонот нежно ја чистат кожата, а исто така се антисебороични и антибактериски.

Навлажнувачките супстанции го забавуваат сушењето на кожата, благодарение на што ја забрзуваат регенерацијата и поддржуваат заздравување на оштетувањето.

Составот на благи средства за чистење и навлажнувачки супстанции содржани во шампонот „Бензоик“ овозможува ефективна нега на кожата.

Бензоевиот шампон ја забавува сувоста со темелно чистење на мрсна и проблематична кожа.

  • Безоил пероксид - соединение со антибактериски и антисебороични својства, поддржува антиинфламаторни својства и делува благотворно, намалувајќи го чешањето.

  • Пантенол - навлажнувачка супстанца која игра важна улога во обновувањето на кожата, поддржува зараснување на раните и смирува иритација.

Активни состојки: бензоил пероксид, пантенол.

 

Начин на употреба:

Навлажнете го крзното со млака вода и нанесете мала количина на шампон и масажа околу 5 минути. Заштитете ги очите и ушите од производот. Исплакнете темелно. Повторете, доколку е потребно.

 

Производител: Vetexpert

 

Пакување: 250 ml

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
BENZOIC Дермокозметички шампон за кучиња и мачки за нега на масна кожа, фоликулитис (kрасти) или демодикоза.   Карактеристики и состав: Благи сурфактанти содржани во шампонот нежно ја чистат кожата, а исто така се антисебороични и антибактериски. Навлажнувачките супстанции го забавуваат сушењето на кожата, благодарение на што ја забрзуваат регенерацијата и поддржуваат заздравување на оштетувањ.. Category: Product #: 63956 Regular price: 770 ден. 770 Available from: ЕКО ПОИНТ