BLACK SHAMPON

BLACK SHAMPON

470 ден.
Шифра на производ: 371
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Професионален шампон за кучиња и мачки со темно влакно.

 

Формулата се заснова на многу благи сурфактанти.

Покрај тоа, содржината на антиоксиданти во екстрактот од Хена помага да се заштити бојата на крзното. Екстрактот од костен делува синергистички со Хена и ја интензивира темната боја на влакното.

 

Шампонот содржи екстракт од хена, кој е природен врзувачки со кератинот од влакното, што доведува до засилување на темната боја.

Покрај тоа, содржината на антиоксиданти во екстрактот од Хена помага да се заштити бојата на крзното. Екстрактот од костен делува синергистички со Хена и ја интензивира темната боја на влакното.

Пантенолот ја забрзува регенерацијата и поддржува зараснување на лезии. Формулацијата е дополнително збогатена со навлажнувачки глицерин и состојки за кондиционирање со што се олеснува чешлањето.

 

Шампонот не содржи вештачки бои, а резултатите од бојата се добиени само од природни екстракти.

 

Производител: Vet expert

 

Пакување: 250 ml

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
BLACK SHAMPON Професионален шампон за кучиња и мачки со темно влакно.   Формулата се заснова на многу благи сурфактанти. Покрај тоа, содржината на антиоксиданти во екстрактот од Хена помага да се заштити бојата на крзното. Екстрактот од костен делува синергистички со Хена и ја интензивира темната боја на влакното.   Шампонот содржи екстракт од хена, кој е природен врзувачки со кератинот од влакно.. Category: Product #: 371 Regular price: 470 ден. 470 Available from: ЕКО ПОИНТ