HIPOALRGEN SHAMPON

HIPOALRGEN SHAMPON

670 ден.
Потребни наградни поени: 69
Шифра на производ: 237856
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Дермокозметички шампон со протеини од овес, препорачан за мачки и кучиња со чувствителна кожа, склона кон иритација, алергија, сувост или нетолеранција на други шампони.

 

Шампонот содржи многу благи сурфактанти и емолиенти, како и низа омекнувачки и навлажнувачки агенси.

Протеините од овесот многу лесно се апсорбираат од кожата и влакното, што гарантира дека кожата е навлажнета и еластична, а крзното е сјајно.

Алантоинот смирува и регенерира, додека пантенолот ја забрзува регенерацијата и поддржува поправка на оштетувања.

 

Состав: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Glycerin, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Panthenol, Polysorbate 20, Allantoin, Lanolin, сок од лист од алое Aloe Barbadensis, екстракт од Avena Sativa, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Laureth-2, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, хидролизиран кератин, Keratin, Phenoxyethanol, BHT, Sodium Nitrate, Sodium Chloride, лимонска киселина.

 

Производител: Vetexpert

 

ПАКУВАЊЕ:15 ml, 250 ml.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
HIPOALRGEN SHAMPON Дермокозметички шампон со протеини од овес, препорачан за мачки и кучиња со чувствителна кожа, склона кон иритација, алергија, сувост или нетолеранција на други шампони.   Шампонот содржи многу благи сурфактанти и емолиенти, како и низа омекнувачки и навлажнувачки агенси. Протеините од овесот многу лесно се апсорбираат од кожата и влакното, што гарантира дека кожата е навлажнета и еластич.. Category: Product #: 237856 Regular price: 670 ден. 670 Available from: ЕКО ПОИНТ