PUPPY SHAMPON

PUPPY SHAMPON

480 ден.
Шифра на производ: 171
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Дермокозметички шампон за дневна нега за кученца и мачиња, базиран на благи средства за чистење, идеален за нежната и чувствителна кожа на млади животни.

 

Производот ја подобрува еластичноста на кожата и спречува прекумерна сувост.

Алантоинот и пантенолот имаат смирувачки и регенерирачки ефект врз кожата на кученцето.

Додавањето сок од лист од алое ги смирува иритациите на кожата и има антиинфламаторно дејство.

Ланолинот обезбедува соодветна хидратација на кожата и палтото на кученцето. Екстрактот од овесни зрна содржи протеини кои ја подобруваат еластичноста на кожата и сјајот на влакното.

 

Состав: Aqua, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamidopropyl Betaine, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Glycerin, Panthenol, Polysorbate 20, сок од лист од алое Aloe Barbadensis, Allantoin, Keratin, Hydrolyzed Keratin екстракт  од  Avena Sativa, Lanolin, Laureth-2, Sodium Chloride, Magnesium Chloride, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, лимонска киселина.

 

Начин на употреба: Навлажнете го крзното со млака вода и нанесете мала количина на шампон и масажа околу 5 минути. Заштитете ги очите и ушите од производот. Исплакнете темелно. Повторете, доколку е потребно.

 

Производител: Vetexpert

 

Пакување: 250ml

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
PUPPY SHAMPON Дермокозметички шампон за дневна нега за кученца и мачиња, базиран на благи средства за чистење, идеален за нежната и чувствителна кожа на млади животни.   Производот ја подобрува еластичноста на кожата и спречува прекумерна сувост. Алантоинот и пантенолот имаат смирувачки и регенерирачки ефект врз кожата на кученцето. Додавањето сок од лист од алое ги смирува иритациите на кожата и им.. Category: Product #: 171 Regular price: 480 ден. 480 Available from: ЕКО ПОИНТ