SPECIALIST SHAMPON

SPECIALIST SHAMPON

780 ден.
Потребни наградни поени: 70
Шифра на производ: 256
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Специјализиран шампон за кучиња и мачки, наменет за нега на кожа склона кон воспаление на бактерии или габи.

 

Благодарение на соодветниот избор на состојки, производот нежно ја чисти и подобрува состојбата на кожата, намалувајќи го чешањето и забрзувајќи ја регенерацијата.

Не предизвикува иритација. Може да се користи како додаток на терапијата на кожни болести предизвикани од бактерии и габи.

Состојките содржани во шампонот покажуваат својства за чистење на кожата и влакното и ја одржуваат соодветната pH вредност и ја забрзуваат регенерацијата.

Хлорхексидинот во комбинација со кетоконазол обезбедува висока ефикасност во грижата на кожата погодена од бактериски и габични заболувања.

 

Карактеристиките на производот произлегуваат од следниве состојки:

  • Хлорхексидин - бактерицидна и бактериостатска супстанца. Ефикасно помага да се смири иритацијата и воспалението на кожата.

  • Кетоконазол - антифунгална супстанција. Го намалува чешањето и лупењето на кожата како последица од придружни габични инфекции на кожата.

  • Пантенол - навлажнувачка супстанца која игра важна улога во обновувањето на кожата, поддржува заздравување на раните и смирува иритација.

  • Глицерин - силна навлажнувачка супстанца која продира во стратумот на кожата. Ја подобрува еластичноста на кожата.v

  • Активни состојки: хлорхексидин, кетоконазол, пантенол, глицерин.

 

Начин на употреба:

Навлажнете го крзното со млака вода, нанесете го шампонот на крзното ,направете пена, распоредете го по целото тело, потоа масажа приближно 5 минути. Заштитете ги очите и ушите од препаратот, потоа исплакнете темелно. Доколку е потребно, повторете ја операцијата.

 

Предупредувања: само за употреба кај животни. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се чува на температура помеѓу + 4 ° C и 25 ° C.

 

Производител: VET EXPERT

 

ПАКУВАЊЕ: 250 ml (шишенце 780 ден), 20 x 15 ml (кесички 1000 ден)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
SPECIALIST SHAMPON Специјализиран шампон за кучиња и мачки, наменет за нега на кожа склона кон воспаление на бактерии или габи.   Благодарение на соодветниот избор на состојки, производот нежно ја чисти и подобрува состојбата на кожата, намалувајќи го чешањето и забрзувајќи ја регенерацијата. Не предизвикува иритација. Може да се користи како додаток на терапијата на кожни болести предизвикани од бактерии и.. Category: Product #: 256 Regular price: 780 ден. 780 Available from: ЕКО ПОИНТ