WHITE SHAMPOON

WHITE SHAMPOON

480 ден.
Потребни наградни поени: 48
Шифра на производ: 121212
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Специјализиран шампон за кучиња и мачки со бело и светло влакно, чија кожа бара посебна и нежна нега. Посебно наменет за расите на кучиња со бело влакно.

 

Опис: содржи многу благи сурфактанти и смирувачки супстанции и низа супстанции со својства на омекнување, навлажнување и зајакнување на влакното. Благодарение на содржината на хидролизат од бисер, шампонот ја осветлува природната боја на влакното, а составот на супстанции го олеснува расчешлувањето на влакното.

 

Состав: содржи состојки кои имаат смирувачки својства и ја поддржуваат регенерацијата на епидермисот, притоа темелно миење и подобрување на состојбата на влакното.

  • Алантоин - биолошки активна супстанција која делува смирувачки и ја поддржува регенерацијата. Ја навлажнува и ја омекнува кожата.

  • Пантенол - навлажнувачка супстанца која игра важна улога во обновувањето на кожата, поддржува зараснување на раните и смирува иритација. Го прави влакното сјајно и меко за полесно чешлање.

  • Хидролизат од бисер - ја подобрува состојбата и додава сјај на влакното.

  • Глицерин - силна навлажнувачка супстанца. Ја подобрува еластичноста на кожата и состојбата на косата. Го олеснува прицврстувањето.

  • Ланолин - омекнувач кој ја штити и навлажнува кожата.

 

Примена: навлажнете го влакното со млака вода, истурете мала количина шампон на вашата рака, разредете ја со вода доколку е потребно и нанесете ја на миленикот, креирајте пена, масирајте околу 5 минути. Заштитете ги очите и ушите, потоа исплакнете темелно. Повторете ја операцијата ако е потребно.

 

Предупредувања: само за употреба кај животни. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се чува на температура помеѓу + 4 ° C и 25 ° C.

 

Производител: Vetexpert, Полска

 

Пакување: 250ml.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
WHITE SHAMPOON Специјализиран шампон за кучиња и мачки со бело и светло влакно, чија кожа бара посебна и нежна нега. Посебно наменет за расите на кучиња со бело влакно.   Опис: содржи многу благи сурфактанти и смирувачки супстанции и низа супстанции со својства на омекнување, навлажнување и зајакнување на влакното. Благодарение на содржината на хидролизат од бисер, шампонот ја осветлува природната боја на .. Category: Product #: 121212 Regular price: 480 ден. 480 Available from: ЕКО ПОИНТ