PREBIMMUNE (паста)

PREBIMMUNE (паста)

900 ден.
Потребни наградни поени: 90
Шифра на производ: 151515
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

# ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА #

 

Biochem PREBIMMUNE – за моментално зголемување на неспецифичен имунитет. Паста со имуноглобулини и витамини.

 

Начин на дејствување:

Пребимун е вкусна формулација која содржи имуноглобулини и витамини. Успешно го подига неспецифичниот имунитет во првите денови од животот на младите, како и во почетната фаза на бактериски и вирусни инфекции.

Предностите на пастата Пребимуне е брзо зајакнување на имунитетот кога е потребно.

 

Индикации:

  • Превентивно во првите денови од животот поради зголемен имунитет,

  • Во почетната фаза на вирусни и бактериски инфекции со цел брзо подигање на неспецифичен имунитет,

  • За време на стрес (на пр. поради патување), пастата треба да му се дава на миленикот секој ден во период од 8 дена.

 

Дозирање и примена кај кучиња и мачки:

Категорија на животни Телесна маса Дневна доза
Штениња    1 мл.
Мини Раси (кучиња)       < 5 кг.  1,5 - 2 мл.
Мали и средни раси (кучиња)       5 - 10 кг.  3 - 4 мл.
Големи раси (кучиња)      > 10 кг.  5- 6 мл.
Мачиња    1 мл.
Мачки    2 мл.

Треба да се следат препораките за дозирање.

 

Апликација:

Вртењето на завртката на склаата за половина круг е еднакво на доза од 0,5 ml паста.

 

Состав:

Растително масло и масти (масло од кикирики), прашок од колострум, квасец и неговите делови, моно-, ди- и триглицериди на масни киселини (дланка).

 

Компоненти:

Суров протеин 20,0%, сурова маст 66,0%, сурови влакна 0,1%, суров пепел 4,6%.

Додатоци (во 1 килограм): Витамин А (3a672b) 275.000 I.U., Витамин Е (а-токоферол ацетат) (3a700) 3.300 mg

 

Начин на складирање:

Да се чува на ладно (од 5⁰C до 25⁰C), суво и темно место. Чувајте го пакувањето во позиција со шприцот свртен надолу за да спречите потенцијално истекување.

Се чува надвор од дофат на деца!

Само за животинска употреба.

 

Пакување: 15 мл.

Земја на потекло: Германија

 

# ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА #

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
PREBIMMUNE (паста) # ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА #   Biochem PREBIMMUNE – за моментално зголемување на неспецифичен имунитет. Паста со имуноглобулини и витамини.   Начин на дејствување: Пребимун е вкусна формулација која содржи имуноглобулини и витамини. Успешно го подига неспецифичниот имунитет во првите денови од животот на младите, како и во почетната фаза на бактериски и вирусни инфекции. Предностите на п.. Category: Product #: 151515 Regular price: 900 ден. 900 Available from: ЕКО ПОИНТ