PRESTIGE ADULT ALL BREEDS BUFFALO (12 kg)

PRESTIGE ADULT ALL BREEDS BUFFALO (12 kg)

3.590 ден.3.900 ден.
Потребни наградни поени: 360
Производител: CENNAMO
Шифра на производ: 125621
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Висококвалитетна комплетна и избалансирана храна за возрасни кучиња од сите раси и големини.

Формулирана со биволско месо како единствен извор на животински протеини и без додавање на конзерванси, бои и вештачки ароми, затоа е многу вкусен и совршен за одржување на здравјето на вашето куче.

 

Карактеристики:

  • Оптимална рамнотежа: рецептот е избалансиран за да ги обезбеди потребите на возрасните кучиња со нормален животен стил.

  • Имун плус: додавањето на цинк помага во поддршката на правилното функционирање на имунолошкиот систем.

  • Нега за варење: присуството на фруктоолигосахариди (Mulina) со пребиотичко дејство, промовира добро варење.

  • Поддршка на зглобовите: глукозамин и хондроитин сулфат се додаваат за поддршка на мускулно-скелетниот систем.

  • Нега на кожа и влакно: пилешкото масло додадено во рецептот помага да се одржи здрава кожа и влакно.

 

СОСТАВ: Дехидрирано месо (биволско 24%), тврда пченица стара сорта, пченкарно брашно, ориз 4%, пилешко масло, сушени компири 4%, пулпа од сушена репка, пулпа од сушена цикорија (извор на фруктоолигосахариди), сув рогач, минерали, Хондроитин сулфат 0,06%, Глукозамин 0,05%.

Нутритивни адитиви: Витамин А, Д3, E, Селен, Манга сулфат, цинк ,бакар, железо, јод, Л-карнитин, DL- Метионин, екстракт од костен.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  24%
Масла и масти  12%
Сурови влакна  3%
Пепел  8.5%
Калциум  1.6%
Фосфор 1.2%
Omega 3 0.5%
Omega 6 2.25%

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 300 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
CENNAMO PRESTIGE ADULT ALL BREEDS BUFFALO (12 kg) Висококвалитетна комплетна и избалансирана храна за возрасни кучиња од сите раси и големини. Формулирана со биволско месо како единствен извор на животински протеини и без додавање на конзерванси, бои и вештачки ароми, затоа е многу вкусен и совршен за одржување на здравјето на вашето куче.   Карактеристики: Оптимална рамнотежа: рецептот е избалансиран за да ги обезбеди потребите.. Category: Product #: 125621 Regular price: 3.590 ден. 3.590 Available from: ЕКО ПОИНТ