PRESTIGE ADULT  DEER_Елен (12 kg)

PRESTIGE ADULT DEER_Елен (12 kg)

3.590 ден.3.890 ден.
Потребни наградни поени: 3590
Производител: CENNAMO
Шифра на производ: 125620
Наградни поени: 6
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна и избалансирана висококвалитетна храна за возрасни кучиња од сите големини. Формулa со месо од елен како единствен извор на животински протеини, затоа е многу вкусен и совршен за одржување на здравото куче.

 

СОСТАВ: Срнешко месо 38% (од кои 80% дехидрирано и 20% хидролизирано), ориз, пченка, тапиока, пченка фолија, масла и масти, пулпа од сушена репка, пулпа од сушена цикорија (извор на инулин), рибино масло ( извор на Омега-3), пулпа од сушен рогач, минерални материи, хондроитин сулфат 0,06%, глукозамин 0,05%.

 

Нутритивни адитиви: Витамин А, Д3, Е, Холин хлорид, Селен, Манган, Цинк, Бакар, Железо, Јод, DL-метионин, L-карнитин, Castanea sativa.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  24%
Масла и масти  12%
Сурови влакна  3%
Пепел  8.5%
Калциум  1.6%
Фосфор 1.2%
Omega 3 0.5%
Omega 6 2.25%

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 300 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
CENNAMO PRESTIGE ADULT DEER_Елен (12 kg) Комплетна и избалансирана висококвалитетна храна за возрасни кучиња од сите големини. Формулa со месо од елен како единствен извор на животински протеини, затоа е многу вкусен и совршен за одржување на здравото куче.   СОСТАВ: Срнешко месо 38% (од кои 80% дехидрирано и 20% хидролизирано), ориз, пченка, тапиока, пченка фолија, масла и масти, пулпа од сушена репка, пулпа од сушена цикорија (из.. Category: Product #: 125620 Regular price: 3.590 ден. 3.590 Available from: ЕКО ПОИНТ