PRESTIGE PUPPY MINI&MEDIUM SALMON-Лосос (12 kg)

PRESTIGE PUPPY MINI&MEDIUM SALMON-Лосос (12 kg)

3.890 ден.4.300 ден.
Потребни наградни поени: 390
Производител: CENNAMO
Шифра на производ: 125617
Наградни поени: 10
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна и избалансирана висококвалитетна храна за мали и средни раси за кученца во раст. Формулира со лосос како единствен извор на животински протеини (монопротеин), многу вкусна и совршена формула за промовирање на деликатната фаза на раст.

 

СОСТАВ: Лосос 38% (од кои 80% дехидриран лосос и 20% хидролизиран свеж лосос), ориз, пченка, тапиока, масла и масти, пулпа од репка, пулпа од сушена цикорија (извор на инулин), масло од лосос (извор од Омега-3), пулпа од сушен рогач, минерални материи, хондроитин сулфат 0,06%, глукозамин 0,05%.

Нутритивни адитиви: Витамин А, Д3, Е, Холин хлорид, Селен, Манган, Цинк, Бакар, Железо, Јод, DL-метионин, L-карнитин, Castanea sativa.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 30%
Масла и масти 15%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 7.3%
Калциум 1.5%
Фосфор 1%

 

Пакување: 12 кг. (цена по кг. = 324 ден)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
CENNAMO PRESTIGE PUPPY MINI&MEDIUM SALMON-Лосос (12 kg) Комплетна и избалансирана висококвалитетна храна за мали и средни раси за кученца во раст. Формулира со лосос како единствен извор на животински протеини (монопротеин), многу вкусна и совршена формула за промовирање на деликатната фаза на раст.   СОСТАВ: Лосос 38% (од кои 80% дехидриран лосос и 20% хидролизиран свеж лосос), ориз, пченка, тапиока, масла и масти, пулпа од репка, пулпа од сушен.. Category: Product #: 125617 Regular price: 3.890 ден. 3.890 Available from: ЕКО ПОИНТ