RAW PALEO STERILISED CAT (2 kg)

RAW PALEO STERILISED CAT (2 kg)

1.290 ден.
Потребни наградни поени: 130
Шифра на производ: 655
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Исклучително вкусна храна без житарици (grain free/gluten free) развиена за стерилизирани мачки.

 

RAW PALEO STERILIZED CAT е комплетна и избалансирана храна за стерилизирани мачки. Рецептот се базира на исклучително вкусно пилешко, туна и лосос. Свежо подготвеното пилешко и туна вклучени во рецептот Raw Paleo ќе го подобрат неговиот уникатен вкус. Рецептот на храната е без зрна (житарици), а главен извор на јаглехидрати е компирот.

Храната содржи таурин, кој е неопходен за мачките и го поддржува срцето.

Ниската содржина на маснотии и додавањето на Л-карнитин помагаат да се одржи оптималната телесна тежина на мачката по стерилизацијата.

 

ЗОШТО ROW PALEO за СТЕРИЛИЗИРАЛ МАЧКИ?

  • Рецепт создаден специјално за стерилизирани мачки,

  • 94 g исклучително вкусно пилешко, туна и лосос во 100 g храна,

  • Рецепт збогатен со таурин (2000 mg/kg),

  • Ниска содржина на масти и додаден Л-карнитин (2000 mg/kg),

  • Сушена брусница.

 

Состојки (g/100g): Пилешко, туна, лосос: 94g/100g (сушено пилешко: 36g/100g; свежо подготвено пилешко: 34g/100g; сушен лосос: 12,5g/100g; свежо подготвена туна: 5g/10g сос од хидролизиран црн дроб: 3,5 g/100 g; пилешки масти: 3 g/100 g), Kомпири: 11,5 g/100 g, грашок, наут, леќа, целулоза, пулпа од репка, масло од лосос, минерали, витамини, FOS, MOS , хондроитин сулфат (125mg/kg), сушени брусница (100mg/kg), екстракт од Yuka.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 45%
Масла и масти 10.5%
Сурови влакна 5%
Фосфор 1.5%
Omega 3 0.6%
Omega 6 2.4%

 

Пакување: 2 кг. (цена по кг. = 650 ден)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
RAW PALEO STERILISED CAT (2 kg) Исклучително вкусна храна без житарици (grain free/gluten free) развиена за стерилизирани мачки.   RAW PALEO STERILIZED CAT е комплетна и избалансирана храна за стерилизирани мачки. Рецептот се базира на исклучително вкусно пилешко, туна и лосос. Свежо подготвеното пилешко и туна вклучени во рецептот Raw Paleo ќе го подобрат неговиот уникатен вкус. Рецептот на храната е без зрна (житарици), .. Category: Product #: 655 Regular price: 1.290 ден. 1.290 Available from: ЕКО ПОИНТ