RAW PALEO STERILIZED BEEF (Говедско 100 gr.)

RAW PALEO STERILIZED BEEF (Говедско 100 gr.)

95 ден.105 ден.
Шифра на производ: 673
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Монопротеинска влажна храна со говедско месо за стерилизирани мачки. До 70% говедско месо и нуспроизводи во една кесичка!

RAW PALEO Стерилизирана влажна храна за мачки е комплетна и избалансирана храна за одржување на возрасни мачки со предиспозиција за прекумерна тежина или дебелина, како и за стерилизирани мачки и кастрирани мачори.

Храната е збогатена со Л-карнитин и е моно-протеин, што значи дека сите состојки од животинско потекло што се користат за производство на храната доаѓаат од говедско месо.

 

Содржина во 100 g:

  • Говедско месо и нуспроизводи (говедско срце, говедско месо, црн дроб, бели дробови), говедска супа 29%, сладок компир 2%, минерали 1%,

  • Односот на мускулното месо со нуспроизводите е 50:50,

  • Содржи Л-Карнитин и Таурин,

  • Не содржи глутен (GLUTEN FREE).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 10.6%
Масла и масти 6.7%.
Сурови влакна 0.5%
Пепел 2.1%
Влага 78%
 
Калциум 0.26%
Фосфор 0.19%

 

Пакување: 100 гр.

 

Производител: VET EXPERT - Полска

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
RAW PALEO STERILIZED BEEF (Говедско 100 gr.) Монопротеинска влажна храна со говедско месо за стерилизирани мачки. До 70% говедско месо и нуспроизводи во една кесичка! RAW PALEO Стерилизирана влажна храна за мачки е комплетна и избалансирана храна за одржување на возрасни мачки со предиспозиција за прекумерна тежина или дебелина, како и за стерилизирани мачки и кастрирани мачори. Храната е збогатена со Л-карнитин и е моно-протеин, што з.. Category: Product #: 673 Regular price: 95 ден. 95 Available from: ЕКО ПОИНТ