RAW PALEO STERILIZED TURKEY  (Мисирка 100 gr.)

RAW PALEO STERILIZED TURKEY (Мисирка 100 gr.)

120 ден.150 ден.
Потребни наградни поени: 15
Шифра на производ: 675
Наградни поени: 1
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Монопротеинска влажна храна со мисирка за стерилизирани мачки. До 70% мисирка и нус производи во една кесичка!

RAW PALEO Стерилизирана влажна храна за мачки е комплетна и избалансирана храна за одржување на возрасни мачки со предиспозиција за прекумерна тежина или дебелина, како и за стерилизирани мачки и кастрирани мачори.

Храната е збогатена со Л-карнитин и е моно-протеин, што значи дека сите состојки од животинско потекло што се користат за производство на храната потекнуваат од мисирка.

 

Содржина во 100 гр:

  • Мисиркино месо и мисиркини нус производи 68% (срце, мисиркино месо, црн дроб, врат), чорба од мисирка 29%, ориз 2%, минерали 1%.

  • Содржи Л-Карнитин и Таурин,

  • Не содржи глутен (GLUTEN FREE).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 10.2%
Масла и масти 5.1%.
Сурови влакна 0.5%
Пепел 2.5%
Влага 77%
 
Калциум 0.26%
Фосфор 0.19%

 

Пакување: 100 гр.

 

Производител: VET EXPERT - Полска

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
RAW PALEO STERILIZED TURKEY (Мисирка 100 gr.) Монопротеинска влажна храна со мисирка за стерилизирани мачки. До 70% мисирка и нус производи во една кесичка! RAW PALEO Стерилизирана влажна храна за мачки е комплетна и избалансирана храна за одржување на возрасни мачки со предиспозиција за прекумерна тежина или дебелина, како и за стерилизирани мачки и кастрирани мачори. Храната е збогатена со Л-карнитин и е моно-протеин, што значи дека с.. Category: Product #: 675 Regular price: 120 ден. 120 Available from: ЕКО ПОИНТ