RAW PALEO STERILIZED VENISON  (Дивеч 100 gr.)

RAW PALEO STERILIZED VENISON (Дивеч 100 gr.)

105 ден.
Шифра на производ: 674
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Монопротеинска влажна храна со месо од дивеч за стерилизирани мачки. До 70% месо и нус производи во една кесичка!

RAW PALEO Стерилизирана влажна храна за мачки е комплетна и избалансирана храна за одржување на возрасни мачки со предиспозиција за прекумерна тежина или дебелина, како и за стерилизирани мачки и кастрирани мачори.

Храната е збогатена со Л-карнитин и е моно-протеин, што значи дека сите состојки од животинско потекло што се користат за производство на храната потекнуваат од дивеч.

 

Содржина во 100 g:

  • Дивеч и нус производи од дивеч 68% (срца, месо од дивеч, бели дробови, црн дроб), супа од дивеч 29%, пашканат 2%, минерали 1%,

  • Односот на мускулното месо со отпадоците е 50%/50%.

  • Содржи Л-Карнитин и Таурин,

  • Не содржи глутен (GLUTEN FREE).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 10.4%
Масла и масти 6.1%.
Сурови влакна 0.4%
Пепел 2.2%
Влага 76%
 
Калциум 0.26%
Фосфор 0.19%

 

Пакување: 100 гр.

 

Производител: VET EXPERT - Полска

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
RAW PALEO STERILIZED VENISON (Дивеч 100 gr.) Монопротеинска влажна храна со месо од дивеч за стерилизирани мачки. До 70% месо и нус производи во една кесичка! RAW PALEO Стерилизирана влажна храна за мачки е комплетна и избалансирана храна за одржување на возрасни мачки со предиспозиција за прекумерна тежина или дебелина, како и за стерилизирани мачки и кастрирани мачори. Храната е збогатена со Л-карнитин и е моно-протеин, што значи дек.. Category: Product #: 674 Regular price: 105 ден. 105 Available from: ЕКО ПОИНТ