REFLEX + KITTEN CHICKEN (15 kg)

REFLEX + KITTEN CHICKEN (15 kg)

3.700 ден.
Потребни наградни поени: 370
Производител: LIDER
Шифра на производ: 115038
Наградни поени: 7
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Тоа е целосно и избалансирана формулирана, супер премиум сува храна за мачиња во раст со пилешко, погодна за сите раси, помлади од 12 месеци.

 

Категорија: Супер премиум

 

Ксило-олигосахаридите (XOS) се пребиотици кои се добиваат со хидролиза на пченкарни кочани. XOS помага да се намалат проблемите како што се несаканите масти и гликемијата кај мачките со приближно нулта калорична вредност. XOS влегува во дебелото црево без модификација и првенствено се користи од дигестивните бактерии Bifidobacteria и Lactobacilli. Ова ги намалува негативните ферментации кои предизвикуваат губење на енергија, како што се надуеност и други дигестивни заболувања.

 

Можни здравствени придобивки:

• Го зајакнува имунолошкиот систем.

• Го зголемува варењето и метаболизмот на хранливите материи преку подобрување на цревната флора.

• Има природно антиоксидативно дејство

 

Состав: Преработени пилешки протеини, пченка, пилешки масти, ориз, шеќерна репка, вкус на црн дроб, витамини и минерали, ленено семе, ксило-олигосахарид, пивски квасец, сол, Yucca Schidigera. Минерали: калциум, фосфор, натриум, јод, цинк, бакар, железо, селен. Витамини: Витамин А, Д, Е, Ц, Б1 - Б2 - Б3 - Б6 - Б12 - Б7 - Б9, Витамин К, Холин, Калциум Пантотенат.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 36%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 2%
Пепел  8%

 

92% протеини од животинско потекло во вкупните протеини.

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 246 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
LIDER REFLEX + KITTEN CHICKEN (15 kg) Тоа е целосно и избалансирана формулирана, супер премиум сува храна за мачиња во раст со пилешко, погодна за сите раси, помлади од 12 месеци.   Категорија: Супер премиум   Ксило-олигосахаридите (XOS) се пребиотици кои се добиваат со хидролиза на пченкарни кочани. XOS помага да се намалат проблемите како што се несаканите масти и гликемијата кај мачките со приближно нулта калорична вред.. Category: Product #: 115038 Regular price: 3.700 ден. 3.700 Available from: ЕКО ПОИНТ