REFLEX PLUS CAT HAIRBALL (15 kg)

REFLEX PLUS CAT HAIRBALL (15 kg)

3.850 ден.
Потребни наградни поени: 385
Производител: LIDER
Шифра: 115065
Наградни поени: 9
Достапност: На залиха
Количина:

Комплетна и балансирана сува храна за мачки со лосос, специјално формулирана за контрола и спречување формирање влакнести топки (hairball) кои се ствараат во дигестивниот систем на мачките кои се чуваат во домашни услови (затворен простор) на возраст над 12 месеци.

 

Категорија: Супер премиум

 

Состав: Месо од лосос (дехидрирано), животински протеини (дехидрирани), пченка, пилешки маснотии, ориз, растителни влакна од шеќер, пулпа од репка, хидролизирани протеини од риби, витамини и минерали, масло од лосос, ксило-олигосахариди, квасец, Јука Шидигера, Л-карнитин, антиоксиданти.

Минерали: Калциум, фосфор, натриум, цинк, бакар, железо, селен.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 34%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 5%
Пепел  8%

 

90% протеини од животинско потекло во вкупните протеини.

 

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 256 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
LIDER REFLEX PLUS CAT HAIRBALL (15 kg) Комплетна и балансирана сува храна за мачки со лосос, специјално формулирана за контрола и спречување формирање влакнести топки (hairball) кои се ствараат во дигестивниот систем на мачките кои се чуваат во домашни услови (затворен простор) на возраст над 12 месеци.   Категорија: Супер премиум   Состав: Месо од лосос (дехидрирано), животински протеини (дехидрирани), пченка, пилешки масн.. Category: Product #: 115065 Regular price: 3.850 ден. 3.850 Available from: ЕКО ПОИНТ