REFLEX PLUS STERILIZED (15 kg)

REFLEX PLUS STERILIZED (15 kg)

3.700 ден.
Потребни наградни поени: 370
Производител: LIDER
Шифра: 115059
Наградни поени: 9
Достапност: На залиха
Количина:

Комплетна и урамнотежена сува храна за мачки со пилешко за кастрирани/стерилизирани или со прекумерна тежина и неактивни мачки на возраст над 12 месеци.

 

Категорија: Супер премиум

 

Ксило-олигосахаридите (XOS) се супер пребиотици кои се добиваат со хидролиза на пченкарни кочани. XOS помага да се намалат проблемите како што се несаканите масти и гликемијата кај мачките со приближно нулта калорична вредност.

XOS влегува во дебелото црево немодифицирано и првенствено се користи од дигестивните бактерии Bifidobacteria и Lactobacilli. Ова ги намалува негативните ферментации кои предизвикуваат губење на енергија, како што се надуеност и други дигестивни заболавања.

 

Здравствени придобивки:

  • Го зајакнува имунолошкиот систем.

  • Го олеснува варењето и метаболизмот на хранливите материи преку подобрување на цревната флора.

  • Природен антиоксиданс.

 

Состав: Преработени пилешки протеини, пченка, пилешки масти, ориз, шеќерна репка, вкус на црн дроб, витамини и минерали, ленено семе, ксило-олигосахарид, пивски квасец, сол, Yucca Schidigera, L- carnitine.

Минерали: калциум, фосфор, натриум, јод, цинк, бакар, железо, селен.

Витамини: Витамин А, витамин Д, витамин Е, витамин Ц, витамин Б1 - Б2 - Б3 (ниацин) - Б6 - Б12 - Б7 (биотин) - Б9 (фолна киселина), витамин К, холин, калциум пантотенат.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 34%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 5%
Пепел  8%

 

 

90% протеини од животинско потекло во вкупните протеини.

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 246 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
LIDER REFLEX PLUS STERILIZED (15 kg) Комплетна и урамнотежена сува храна за мачки со пилешко за кастрирани/стерилизирани или со прекумерна тежина и неактивни мачки на возраст над 12 месеци.   Категорија: Супер премиум   Ксило-олигосахаридите (XOS) се супер пребиотици кои се добиваат со хидролиза на пченкарни кочани. XOS помага да се намалат проблемите како што се несаканите масти и гликемијата кај мачките со приближно нул.. Category: Product #: 115059 Regular price: 3.700 ден. 3.700 Available from: ЕКО ПОИНТ