SKIN & COAT (30 tbl)

SKIN & COAT (30 tbl)

480 ден.
Потребни наградни поени: 48
Шифра на производ: 367
Наградни поени: 1
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Препаратот е наменет за кучиња и мачки за одржување на оптималната состојба на кожата и квалитетот на косата. Употреба кај животни со сува кожа и досадна коса, како и во случаи на прекумерно опаѓање на косата.

 

Состав: рафинирано масло од бораж - извор на омега-6 масни киселини, рибино масло - извор на омега-3 масни киселини, рафинирано сончогледово масло, моно-, ди- и триглицериди на стеаринска киселина, суров лецитин.

Диететски адитиви: цинк оксид, витамин Е, биотин, витамин А.

 

Дозирање и начин на употреба:

  • Мачки и кучиња до 15 kg телесна тежина – 1 капсула на ден.

  • Кучиња над 15 кг телесна тежина – 2 капсули на ден.

  • Дајте ја капсулата Twist Off во целост (капсулата може да се јаде) или стискајте ја содржината на капсулата во устата или на шепата.

  • На животните треба да им се обезбеди постојан пристап до свежа вода.

 

Пакување: 30 капсули Twist Off.

 

Производител: VET EXPERT

 

Земја на потекло: Полска

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
SKIN & COAT (30 tbl) Препаратот е наменет за кучиња и мачки за одржување на оптималната состојба на кожата и квалитетот на косата. Употреба кај животни со сува кожа и досадна коса, како и во случаи на прекумерно опаѓање на косата.   Состав: рафинирано масло од бораж - извор на омега-6 масни киселини, рибино масло - извор на омега-3 масни киселини, рафинирано сончогледово масло, моно-, ди- и триглицериди на стеар.. Category: Product #: 367 Regular price: 480 ден. 480 Available from: ЕКО ПОИНТ