SPECTRUM KITTEN CHICKEN & TURKEY (12 kg)

SPECTRUM KITTEN CHICKEN & TURKEY (12 kg)

3.780 ден.4.100 ден.
Потребни наградни поени: 390
Производител: LIDER
Шифра на производ: 115086
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Формулирана е да ги задоволи сите нутритивни барања на вашето маче во раст до 12 месеци по одвикнувањето од цицање.

 

Категорија: Супер премиум

 

Заштита на здравјето на органите

  • 11 различни билни екстракти со антиоксидантни својства покажуваат природни антиоксидантни својства во заштитата на здравјето на органите на вашето маче од различни стресори и го поддржуваат имунолошкиот систем.

Заштита на уринарниот систем

  • Содржината на брусница го штити здравјето на уринарниот систем.

Одржување на идеалниот изглед

  • Балансирачкиот ефект на Л карнитинот врз енергетскиот метаболизам ја спречува вашата мачка да добие вишок тежина и да биде подложна на метаболички болести.

Заштита на здравјето на цревата

  • Со фрукто-олигосахаридите што ги содржи, го поддржува развојот на функциите на дигестивниот систем и го штити здравјето на цревата.

 

Содржи: Преработени протеини од пилешко и мисирка (мин. 40%), житарки (ориз, пченка, овес), пилешки масти, сурутка во прав, влакна од шеќерна трска, хидролизирани пилешки протеини, брашно од рогач, скроб од грашок, пивски квасец, сол, боровинки, семе од чиа, ленено семе, брусница, Л-карнитин, јука шидигера, фруктоолигосахарид (FOS), сушено јајце, куркума, артишок, маслинка, црвен кромид, капина, домат, лубеница, калинка, мајчина душица, рузмарин, екстракти од ѓумбир.

 

Минерали/кг: Железо 320 мг, јод 1,5 мг, бакар 45 мг, манган 20 мг, цинк 180 мг, селен 0,9 мг.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 38%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 2.5%
Пепел  8%

 

94% протеини од животинско потекло во вкупните протеини.

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 325 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
LIDER SPECTRUM KITTEN CHICKEN & TURKEY (12 kg) Формулирана е да ги задоволи сите нутритивни барања на вашето маче во раст до 12 месеци по одвикнувањето од цицање.   Категорија: Супер премиум   Заштита на здравјето на органите 11 различни билни екстракти со антиоксидантни својства покажуваат природни антиоксидантни својства во заштитата на здравјето на органите на вашето маче од различни стресори и го поддржуваат имунолошки.. Category: Product #: 115086 Regular price: 3.780 ден. 3.780 Available from: ЕКО ПОИНТ