SPECTRUM SLIM 34 (12 kg)

SPECTRUM SLIM 34 (12 kg)

3.400 ден.3.900 ден.
Потребни наградни поени: 390
Производител: LIDER
Шифра на производ: 115091
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

SPECTRUM Slim 34 има за цел да го контролира зголемувањето на телесната тежина на вашата мачка со содржината на растворливи влакна и идеалното ниво на калории. Ја регулира потрошувачката на храна со продолжување на времето на ситост, а со тоа помага да се спречи дебелината.

 

Категорија: Супер премиум

 

КОНТРОЛА НА АПЕТИТ - Содржината на растворливи влакна на SPECTRUM Slim34 ја потиснува желбата да постојано да консумира храна и спречува дебелеење и неурамнотежена исхрана.

ЗДРАВ УРИНАРЕН СИСТЕМ - Кастрираните мачки имаат поголема веројатност да доживеат проблеми со здравјето на бубрезите и уринарниот систем. Spectrum Slim 34 го штити здравјето на уринарниот систем на вашата мачка со неговото идеално ниво на протеини, ниво на минерали (Ca, P, Na, K) и идеална содржина на витамини Ц и Д.

ЗАШТИТА НА ЗДРАВЈЕТО НА КОЖАТА И ВЛАКНОТО - Содржи многу корисни морски фосфолипиди, ја зголемува отпорноста на кожата и влакното и го поддржува нивното здравје.

 

Состав: Дехидриран пилешки протеин, кафеав ориз, пченка, дехидрирани влакна од трска, пилешки масти, дехидрирани рибини протеини, пченица, дехидриран антарктички крил (euphausia superba) (4%), хидролизиран протеин од пилешки црн дроб, оброк од рогач, пивски квасец, DL - метионин, боровинка, јука-шидигера, фрукто-олигосахарид (600 ppm), Л-карнитин, рузмарин (rosmarinus sp.)-куркума (curcuma sp.) - семе од грозје (vitis sp.) цитрус (citrus sp.), каранфилче, боровинка, рузмарин, куркума, каранфилче

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 34%
Масла и масти 12%
Сурови влакна 7%
Пепел  8%

 

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 312 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
LIDER SPECTRUM SLIM 34 (12 kg) SPECTRUM Slim 34 има за цел да го контролира зголемувањето на телесната тежина на вашата мачка со содржината на растворливи влакна и идеалното ниво на калории. Ја регулира потрошувачката на храна со продолжување на времето на ситост, а со тоа помага да се спречи дебелината.   Категорија: Супер премиум   КОНТРОЛА НА АПЕТИТ - Содржината на растворливи влакна на SPECTRUM Slim34 ја потисну.. Category: Product #: 115091 Regular price: 3.400 ден. 3.400 Available from: ЕКО ПОИНТ