URINO PROTECT (80 tbl)

URINO PROTECT (80 tbl)

900 ден.
Потребни наградни поени: 90
Шифра на производ: 513
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Додаток во исхрана кај кучиња и мачки, ги спречува уринарните инфекции и спречува формирање на камења.

 

Карактеристики и индикации:

  • Го зголемува уринирањето со што се спречува формирањето на уринарните камења во бубрезите и мочниот меур, т.е го намалува задржувањето на урината во мочните патишта.

  • Го спречуваат размножувањето на патогените агенци во уринарниот тракт,

  • Го подобрува чистењето на токсини од организмот,

  • Го намалува воспалението а со тоа и отокот на мочните канали, со што допринесува за намалување на болките,

  • Го зголемува имунитетот на слузокожата,

  • Ја стимулира функцијата на одбрамбените клетки,

  • Ја подобрува сексуалната функција.

 

Состав: Vaccinium macrocarpon (250 mg), Petroselinum crispum (200 mg), Astragalus tincture (85 mg), Vitamin K3 (1.6 mg), Selenium (63.4 mg).

 

Дозирање: По 1 таблета 5 кг. телесна тежина (кучиња и мачки)

 

Пакување: 80 tbl (1 таблета 650 mg)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
URINO PROTECT (80 tbl) Додаток во исхрана кај кучиња и мачки, ги спречува уринарните инфекции и спречува формирање на камења.   Карактеристики и индикации: Го зголемува уринирањето со што се спречува формирањето на уринарните камења во бубрезите и мочниот меур, т.е го намалува задржувањето на урината во мочните патишта. Го спречуваат размножувањето на патогените агенци во уринарниот тракт, .. Category: Product #: 513 Regular price: 900 ден. 900 Available from: ЕКО ПОИНТ