VET EXPERT HEPATIC CAT (100 gr.)

VET EXPERT HEPATIC CAT (100 gr.)

140 ден.
Шифра на производ: 670
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна и урамнотежена диетална храна за возрасни мачки, дизајнирана да ја поддржува функцијата на црниот дроб во случај на хронична хепатална инсуфициенција.

 

Индикации:

 • Поддршка при хронична црнодробна инсуфициенција,

 • Намалување на нивото на бакар во црниот дроб.

 

Карактеристики на производот:

 • Лесно сварлив протеин - мерена содржина на висококвалитетен лесно сварлив протеин - пилешко,

 • Омега-3 и омега-6 - додавањето есенцијални масни киселини ја поддржува регенерацијата на клетките на црниот дроб.

 • Бакар - контролираната содржина на бакар ја намалува акумулацијата на бакар во клетките на црниот дроб кај мачки со нарушување на хепаталната акумулација на бакар.

 • Монопротеинска диета - eден извор на животински протеини (пилешко) го намалува ризикот од алергии.

 • Диета без глутен - го минимизира ризикот од нетолеранција на глутен и алергија на житарици (пченица, овес).

 

Контраиндикации: мачиња во фаза на раст, бремени и доилки мачки.

 

Состав: месо и нус производи (46% пилешко), ориз (3%), пивски квасец (1%), минерали (1%), масла и масти (0,5% масло од лосос, 0,5% масло од ленено семе).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ (гр.во 100 гр. храна)

Сурови протеини 8 гр.
Масла и масти 5.7 гр.
Сурови влакна 0.4 гр.
Пепел 2.6 гр.
Јаглехидрати 4.3 гр.
 
Калциум 0.3 гр.
Фосфор 0.26 гр.
Омега 3 0.5 гр.
Омега 6 0.8 гр.

 

 • Диететската храна ги покрива дневните нутритивни потреби на возрасна мачка, што бара воведување диета која ја регулира работата на црниот дроб.

 • Дневните почетни дози се прикажани во табелата на пакувањето Во зависност од моменталната здравствена состојба, дневните дози може да се променат, дневната доза треба да се подели на мин. 4-6 оброци.

 • Сите промени поврзани со администрацијата на диетална храна (избор на диета, дозирање, зачестеност на оброците) треба да се консултираат со ветеринар секој пат почетниот препорачан период на употреба на диеталната храна е до 6 месеци, треба да се вршат редовни контроли за време на нејзината употреба. Продолжување на времето на неговата употреба и сите други промени поврзани со исхраната на болно животно треба да се консултираат со ветеринар.

 • Храната треба да се сервира на собна температура, по отворањето на конзервата треба да се чува во фрижидер животното мора да има постојан пристап до свежа вода

 

Пакување: 100 гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
VET EXPERT HEPATIC CAT (100 gr.) Комплетна и урамнотежена диетална храна за возрасни мачки, дизајнирана да ја поддржува функцијата на црниот дроб во случај на хронична хепатална инсуфициенција.   Индикации: Поддршка при хронична црнодробна инсуфициенција, Намалување на нивото на бакар во црниот дроб.   Карактеристики на производот: Лесно сварлив протеин - мерена содржина на висококвалите.. Category: Product #: 670 Regular price: 140 ден. 140 Available from: ЕКО ПОИНТ