VET EXPERT INTESTINAL CAT (100 gr.)

VET EXPERT INTESTINAL CAT (100 gr.)

140 ден.
Шифра на производ: 183
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна и урамнотежена диетална храна, препорачана за дигестивни нарушувања и нарушувања на апсорпцијата. Диетата содржи висока содржина на есенцијални хранливи материи, вклучително и енергија, и високо сварливи хранливи материи. Благодарение на овие карактеристики, може да се користи и за време на реконвалесценција. Зголеменото ниво на натриум и калиум ги ограничува загубите на овие елементи при дигестивни и цревни нарушувања на апсорпцијата.

 

Карактеристики на производот:

 • Лесно сварлив протеин од животинско потекло - Го олеснува варењето и апсорпцијата на основните хранливи материи за време на болеста, ја стабилизира мускулната маса,

 • Ниска содржина на јаглени хидрати - Ја зголемува сварливоста и го одржува нормалното ниво на гликоза.

 • Ниска содржина на влакна, додадени FOS и MOS - Ја зголемува сварливоста и апсорпцијата на хранливите материи, регенерацијата на ентероцитите и обновувањето на микрофлората.

 • Диета без житарки и без глутен - Исхраната не содржи житарки, компирот се користел како извор на јаглехидрати. Го минимизира ризикот од нетолеранција на глутен.

 

Индикации:

 • Компензација за дигестивни нарушувања,

 • Намалување на нарушувања на цревната апсорпција,

 • Намалување на акутна интестинална малапсорпција,

 • Враќање на нормална исхрана, реконвалесценција.

 

Контраиндикации: мачиња во фаза на раст, бремени и доилки мачки.

 

Состав: месо и нус производи (34% пилешко, 34% мисирка), зеленчук (2% компир), минерали (1%); масла и масти (0,2% масло од лосос), квасец (0,1%), FOS (0,1%), MOS (0,1%)

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ (гр.во 100 гр. храна)

Сурови протеини 10.3 гр.
Масла и масти 5.4 гр.
Сурови влакна 0.5 гр.
Пепел 2.5 гр.
Калциум 0.28 гр.
Фосфор 0.24 гр.
Натриум 0.24 гр.
Калиум 0.28 гр.

 

 • Диетата ги опфаќа дневните потреби за исхрана на возрасна мачка,

 • Дневните почетни дози се прикажани во табелата на пакувањето, Препорачаното времетраење на диетата во случај на намалување на акутната интестинална малапсорпција е од 1 до 7 дена; во случај на балансирање и намалување на нарушувањата на апсорпцијата на цревата, првично е до 12 недели; во случај на враќање на нормалното хранење за време на периодот на опоравување, храната треба да се користи додека не се врати во нормала,

 • Сите промени поврзани со воведувањето, хранењето и продолжувањето на периодот на употреба на храната треба да се консултираат со ветеринар.

 • Храната треба да се сервира на собна температура, по отворањето на конзервата треба да се чува во фрижидер,

 • Животното мора да има постојан пристап до свежа вода.

 

Пакување: 100 гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
VET EXPERT INTESTINAL CAT (100 gr.) Комплетна и урамнотежена диетална храна, препорачана за дигестивни нарушувања и нарушувања на апсорпцијата. Диетата содржи висока содржина на есенцијални хранливи материи, вклучително и енергија, и високо сварливи хранливи материи. Благодарение на овие карактеристики, може да се користи и за време на реконвалесценција. Зголеменото ниво на натриум и калиум ги ограничува загубите на овие елементи пр.. Category: Product #: 183 Regular price: 140 ден. 140 Available from: ЕКО ПОИНТ