VET EXPERT INTESTINAL CAT (2 kg)

VET EXPERT INTESTINAL CAT (2 kg)

1.100 ден.1.300 ден.
Потребни наградни поени: 130
Шифра: 717171
Наградни поени: 3
Достапност: На залиха
Количина:

Диетална храна за мачки со дигестивни нарушувања и нарушувања на апсорпцијата на храна.

Комплетна, целосна и урамнотежена диетална храна за мачки, чија примена се препорачува во случај на дигестивни нарушувања и интестинална апсорпција.

Ги компензира дигестивните нарушувања и ги намалува нарушувањата на апсорпцијата.

Храна со зголемена содржина на електролити и високо сварливи состојки.

 

Индикации:

- Нарушувања на дигестивниот тракт: воспаление на желудникот, тенкото и дебелото црево со дијареа,

- Слабо варење и апсорпција,

- Реконвалесценција,

- Егзокрина панкреатична инсуфициенција, хроничен панкреатит, пост-акутен панкреатит,

- Може да се користи кај мачиња.

 

Карактериситки и состав:

 • Сварливост - високата сварливост ја зголемува количината на хранливи материи и помага да се компензираат дигестивните нарушувања.

 • Масти - oграничената количина на маснотии овозможува исхрана на животните со нарушувања на малапсорпција.

 • Растворливи јаглехидрати (инулин) - Тие се извор на фруктоолигосахариди кои ги користат бактериите во дигестивниот тракт. Ова обезбедува стабилизација на цревната микрофлора и обезбедува енергија за клетките на дебелото црево.

 • Зголемената содржина на електролити помага да се компензираат загубите предизвикани од повраќање или дијареа.

 • Контраиндикации: мачки со хипернатремија

 

Состав: дехидриран протеин од живина, пченка, пченкарен оброк, ориз, масло од живина, протеин од компир, хидролизат од живински црн дроб, рибино масло, пченкарен скроб, семиња од псилиум, сушени цели јајца, квасец, пулпа од репка, целулоза, минерали, екстракт од невен, инулин. FOS), MOS.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 38%
Масла и масти 20%
Јаглехидрати 23%
Сурови влакна 3%
Taurin 2300 mg/kg

 

Информации за исхрана:

 • Храната ги задоволува нутритивните барања на мачиња и возрасни мачки.

 • Ве молиме консултирајте се со вашиот ветеринар пред хранење или продолжување на периодот на хранење.

 • Препорачано време на администрација за време на акутна дијареа и за време на периодот на реконвалесценција: 1 до 2 недели. Надомест за недостатоци предизвикани од малапсорпција: 3 - 12 недели.

 • Животното мора секогаш да има пристап до свежа вода.

 

Пакување: 2 кг. (цена по кг. = 550 ден.)

 

Производител: VET EXPERT

 

Земја на потекло: Полска

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2022. UKION SHOPS
VET EXPERT INTESTINAL CAT (2 kg) Диетална храна за мачки со дигестивни нарушувања и нарушувања на апсорпцијата на храна. Комплетна, целосна и урамнотежена диетална храна за мачки, чија примена се препорачува во случај на дигестивни нарушувања и интестинална апсорпција. Ги компензира дигестивните нарушувања и ги намалува нарушувањата на апсорпцијата. Храна со зголемена содржина на електролити и високо сварливи состојки. .. Category: Product #: 717171 Regular price: 1.100 ден. 1.100 Available from: ЕКО ПОИНТ