VET EXPERT INTESTINAL DOG (2 kg)

VET EXPERT INTESTINAL DOG (2 kg)

1.290 ден.
Потребни наградни поени: 130
Производител: VET EXPERT
Шифра на производ: 36
Наградни поени: 4
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Диетална храна за кучиња со дигестивни нарушувања и нарушувања на апсорпцијата. Комплетна, лесно сварлива диетална храна препорачана за кучиња со нарушувања на гастроинтестиналниот тракт, варење/апсорпција и за поддршка на враќање на нормалната исхрана за време на закрепнувањето. Високата сварливост на хранливите материи го олеснува нивното варење и апсорпција кај животните со дигестивни нарушувања. Зголемената содржина на електролити ги компензира загубите предизвикани од повраќање и дијареа.

Индикации:

 • Компензација на дигестивни нарушувања;

 • Намалување на акутните нарушувања на цревната апсорпција;

 • Враќање на нормална исхрана, реконвалесценција;

 • Може да се користи кај кученца.

Карактеристики:

 • Висока содржина на протеини го олеснува обезбедувањето на хранливи материи кај животните со дигестивни нарушувања и нарушувања на апсорпцијата. Исто така, ја зголемува количината на хранливи материи што ги користи телото на животното.

 • ФОС (фрукто-олигосахаради) ја стабилизира цревната микрофлора и обезбедува енергија за клетките на дебелото црево. Исто така, ја намалува количината на излачена столица.

 • MOS (манан-олигосагариди) ги стимулира имунолошките процеси во цревата.

 • Диетални влакна - Ниската содржина на влакна ја подобрува сварливоста на храната.

 

Состав: ориз, оброк од живина, пченка, свежо месо од живина, пулпа од репка, квасец, растително масло, хидролизат од живински црн дроб, L-глутамин (1%), инулин (извор на FOS 7500 mg/kg), минерали, ѓумбир (1000 mg / kg), глукозамин, хондроитин.

 

Елементи во трагови: витамин А - 18.000 IU/kg, витамин D3 - 1.750 IU/kg, витамин Е (алфа-токоферол) - 500 mg/kg, железо (железен сулфат монохидрат) - 75 mg/kg, јод (калиум јодид) - 1,5 mg/kg, бакар (бакар сулфат пентахидрат) – 10 mg/kg, манган (сулфат) – 7,5 mg/kg, цинк (цинк оксид) – 150 mg/kg, селен (натриум селенит) – 0,15 mg/kg.

Содржи природни антиоксиданси одобрени за употреба во ЕУ.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 30%
Масла и масти 10%
Јаглехидрати 41.2%
Сурови влакна 2,8%
Пепел 7%
Калциум 1.3%
Фосфор 0.8%
Калиум 0.8%
Натриум 1.2%
Фосфор  

 

Информации за исхрана:

 • Храната ги задоволува нутритивните потреби на кученцата и возрасните кучиња. Пред хранење или продолжување на периодот на хранење, консултирајте се со вашиот ветеринар.

 • Препорачано времетраење на администрацијата за време на акутна дијареа и за време на периодот на реконвалесценција: 1 до 2 недели.

 • Надоместување на недостатоците предизвикани од малапсорпција: 3 – 12 недели. Во случај на хронична панкреасна инсуфициенција, користете доживотно. Животното мора да има постојан пристап до свежа вода.

 

Пакување: 2 кг. (цена по кг. = 645 ден.)

 

Производител: VET EXPERT

 

Земја на потекло: Полска

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
VET EXPERT VET EXPERT INTESTINAL DOG (2 kg) Диетална храна за кучиња со дигестивни нарушувања и нарушувања на апсорпцијата. Комплетна, лесно сварлива диетална храна препорачана за кучиња со нарушувања на гастроинтестиналниот тракт, варење/апсорпција и за поддршка на враќање на нормалната исхрана за време на закрепнувањето. Високата сварливост на хранливите материи го олеснува нивното варење и апсорпција кај животните со дигестивни нарушувањ.. Category: Product #: 36 Regular price: 1.290 ден. 1.290 Available from: ЕКО ПОИНТ