VINCENT DIET ADULT BLUE FISH (15 kg)

VINCENT DIET ADULT BLUE FISH (15 kg)

3.250 ден.
Потребни наградни поени: 325
Производител: VINCENT
Шифра на производ: 8110
Наградни поени: 7
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Vincent Diet Adult со сина риба е комплетна и избалансирана храна за возрасни кучиња од сите раси.

 

Категорија: Висок премиум

 

Подготвена е со медитеранска сина риба богата со Омега 3 масни киселини. Оваа храна помага во спречување на кожни и кардиоваскуларни заболувања. Дизајнирана е со употреба на природни состојки вообичаени за медитеранската исхрана (маслиново масло, пченица, домат, мешунки). Оваа храна ја фаворизира високата сварливост на хранливите материи и обезбедува здрави црева. Употребата на маслиновото масло го регулира правилниот сооднос на Омега 3 и Омега 6 масните киселини кои обезбедуваат здрава кожа и влакно, а доматот обезбедува апсорпција на антиоксиданси кои го зајакнуваат имунолошкиот систем.

 

Состав: дехидрирано месо (20%), тврда пченица (цели 8%), ориз, пченка, дехидрирана сина риба (10%), рибино масло (6,5%), мешунки (vicia faba minor 2%), пулпа од сушена репка, пченкарен глутен, маслинки масло (1%), микронизиран оброк од мешунки од сушен рогач, минерали, дехидриран домат (0,2%), екстракт од костен.

 

Нутритивни адитиви: Витамин А, Д3, Е, Б1, Б2, Ниацинамид, Калциум-Д-пантотенат, Б6, Фолна киселина, Б12, Биотин, К3, Холин хлорид, Железо, Јод, Бакар, Манган, Цинк, Селен, Лизин. Адитиви: антиоксиданси, конзерванси, ароми.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 25%
Масла и масти 13.5%
Сурови влакна 2%
Пепел 6.5%
Omega 3 0.4%
Omega 6 1.4%

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 216 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
VINCENT VINCENT DIET ADULT BLUE FISH (15 kg) Vincent Diet Adult со сина риба е комплетна и избалансирана храна за возрасни кучиња од сите раси.   Категорија: Висок премиум   Подготвена е со медитеранска сина риба богата со Омега 3 масни киселини. Оваа храна помага во спречување на кожни и кардиоваскуларни заболувања. Дизајнирана е со употреба на природни состојки вообичаени за медитеранската исхрана (маслиново масло, пченица, дом.. Category: Product #: 8110 Regular price: 3.250 ден. 3.250 Available from: ЕКО ПОИНТ