VINCENT DIET ADULT CHICKEN (15 kg)

VINCENT DIET ADULT CHICKEN (15 kg)

3.090 ден.
Потребни наградни поени: 309
Производител: VINCENT
Шифра на производ: 8108
Наградни поени: 6
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Vincent Diet Adult with со пилешко е комплетна и избалансирана храна за возрасни кучиња од средни и големи раси.

 

Категорија: Премиум

 

Присуството на високо квалитетни протеини од пилешко и мешунки, заедно со урамнотежениот влез на пченични влакна, придонесува за идеално одржување на телесната тежина и ги задоволува нутритивните потреби од сите големини на кучиња кои вршат редовна физичка активност. Дизајнирана со употреба на природни состојки вообичаени за медитеранска исхрана (маслиново маслово, пченица, домат, мешунки), оваа храна ја фаворизира високата сварливост и влијае врз здравјето на цревата. Употребата на маслиновото масло го регулира правилниот однос на Омега 3 и Омега 6 масните киселини за здрава кожа и влакно, а доматот обезбедува апсорпција на антиоксиданси кои го зајакнуваат имунолошкиот систем.

 

Состав: дехидрирано месо (пилешко 27%), тврда пченица (цела 8%), ориз, пченка, пилешка маст (6,5%), дехидрирана риба (2%), мешунки (vicia faba minor 2%), пулпа од сушена репка, пченка глутен, микронизиран оброк од мешунки од сушен рогач, маслиново масло (1%), минерали, дехидриран домат (0,2%), екстракт од костен.

 

Нутритивни адитиви: Витамин А, Д3, Е, Б1, Б2, Ниацинамид, Калциум-Д-пантотенат, Б6, Фолна киселина, Б12, Биотин, К3, Холин хлорид, Железо, Јод, Бакар, Манган, Цинк, Селен, Лизин. Адитиви: антиоксиданси, конзерванси, ароми.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 25.5%
Масла и масти 13.5%
Сурови влакна 2.0%
Пепел 6.5%
Omega 3 0.4%
Omega 6 1.4%

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 206 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
VINCENT VINCENT DIET ADULT CHICKEN (15 kg) Vincent Diet Adult with со пилешко е комплетна и избалансирана храна за возрасни кучиња од средни и големи раси.   Категорија: Премиум   Присуството на високо квалитетни протеини од пилешко и мешунки, заедно со урамнотежениот влез на пченични влакна, придонесува за идеално одржување на телесната тежина и ги задоволува нутритивните потреби од сите големини на кучиња кои вршат редовна фи.. Category: Product #: 8108 Regular price: 3.090 ден. 3.090 Available from: ЕКО ПОИНТ