VINCENT DIET ADULT LAMB (15 kg)

VINCENT DIET ADULT LAMB (15 kg)

3.250 ден.
Потребни наградни поени: 320
Производител: VINCENT
Шифра на производ: 8109
Наградни поени: 7
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Vincent Diet Adult со јагнешко е комплетна и избалансирана храна за возрасни кучиња од сите раси.

 

Категорија: Висок премиум

 

Присуството на протеини од јагнешко месо ја прават оваа храна високо сварлива и вкусна и особено погодна за кучиња кои имаат предиспозиција за нетолеранција на храна. Дизајнирана со употреба на природни состојки вообичаени за медитеранска исхрана (маслиново масло, тврда пченица, домат, мешунки), овозможуваат да оваа храна го фаворизира здравјето на цревата. Употребата на маслиновото масло го регулира правилниот сооднос на Омега 3 и Омега 6 масните киселини кои влијаат за здрава кожа и влакно, а доматот обезбедува апсорпција на антиоксидансите и го зајакнува имунолошкиот систем.

 

Состав: дехидрирано месо (31%, јагнешко 10%), тврда пченица (цели 8%), ориз, пченка, пилешка маст (6,5%), дехидрирана риба (2%), мешунки (vicia faba minor 2%), пулпа од сушена репка, пченкарен глутен, маслиново масло (1%), микронизиран оброк од сушен рогач, минерали, дехидриран домат (0,2%), екстракт од костен.

 

Нутритивни адитиви: Витамин А, Д3, Е, Б1, Б2, Ниацинамид, Калциум-Д-пантотенат, Б6, Фолна киселина, Б12, Биотин, К3, Холин хлорид, Железо, Јод, Бакар, Манган, Цинк, Селен, Лизин. Адитиви: антиоксиданси, конзерванси, ароми.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 25%
Масла и масти 13.5%
Сурови влакна 2%
Пепел 6.5%
Omega 3 0.4%
Omega 6 1.4%

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 216 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
VINCENT VINCENT DIET ADULT LAMB (15 kg) Vincent Diet Adult со јагнешко е комплетна и избалансирана храна за возрасни кучиња од сите раси.   Категорија: Висок премиум   Присуството на протеини од јагнешко месо ја прават оваа храна високо сварлива и вкусна и особено погодна за кучиња кои имаат предиспозиција за нетолеранција на храна. Дизајнирана со употреба на природни состојки вообичаени за медитеранска исхрана (маслиново ма.. Category: Product #: 8109 Regular price: 3.250 ден. 3.250 Available from: ЕКО ПОИНТ