VINCENT DIET PUPPY CHICKEN (15 kg)

VINCENT DIET PUPPY CHICKEN (15 kg)

3.450 ден.
Производител: VINCENT
Шифра на производ: 8107
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Vincent Diet Puppy со пилешко е комплетна и избалансирана храна за кученца од средни и големи раси.

 

Категорија: Премиум

 

Високата содржина на високо квалитетно пилешко месо (31%), заедно со урамнотежениот однос на влакна (тврда пченица), ја прават оваа храна особено погодна за одгледување на кученца. Дизајнирана е со употреба на природни состојки вообичаени за медитеранската исхрана (маслиново масло, тврда пченица, домат, мешунки). Оваа храна ја фаворизира високата сварливост на хранливите материи и обезбедува здрава апсорпција во цревата. Употребата на маслиновото масло го регулира правилниот сооднос на Омега 3 и Омега 6 масните киселини кои обезбедуваат здрава кожа и влакно, а доматот обезбедува апсорпција на антиоксиданси кои го зајакнуваат имунолошкиот систем.

 

Состав: дехидрирано месо (пилешко 31%), тврда пченица (цела 8%), ориз, пченка, пилешка маст (9,4%), дехидрирана риба (2%), мешунки (vicia faba minor 2%), пулпа од сушена репка , пченкарен глутен, маслиново масло (1%), микронизиран оброк од сушен рогач, минерали, дехидриран домат (0,2%), екстракт од костен.

Нутритивни адитиви: Витамин А, Д3, Е, Б1, Б2, Ниацинамид, Калциум-Д-пантотенат, Б6, Фолна киселина, Б12, Биотин, К3, Холин хлорид, Железо, Јод, Бакар, Манган, Цинк, Селен, Лизин. Адитиви: антиоксиданси, конзерванси, ароми.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 28.5%
Масла и масти 16.5%
Сурови влакна 1.7%
Пепел 6.3%
Калциум 1.4%
Фосфор 1.1%
Omega 3 0.4%
Omega 6 1.4%

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 230 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2023. UKION SHOPS
VINCENT VINCENT DIET PUPPY CHICKEN (15 kg) Vincent Diet Puppy со пилешко е комплетна и избалансирана храна за кученца од средни и големи раси.   Категорија: Премиум   Високата содржина на високо квалитетно пилешко месо (31%), заедно со урамнотежениот однос на влакна (тврда пченица), ја прават оваа храна особено погодна за одгледување на кученца. Дизајнирана е со употреба на природни состојки вообичаени за медитеранската исхрана.. Category: Product #: 8107 Regular price: 3.450 ден. 3.450 Available from: ЕКО ПОИНТ