VINCENT LIFE  JUNIOR (15 kg)

VINCENT LIFE JUNIOR (15 kg)

2.490 ден.2.690 ден.
Потребни наградни поени: 270
Производител: VINCENT
Шифра на производ: 8105
Наградни поени: 4
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Vincent Life Junior со пилешко и ориз е комплетна и избалансирана храна за кученца од сите раси.

Формулата на оваа храна е создадена за да ги задоволи нутритивните потреби на кученцата во периодот на раст. Високиот квалитет на пилешките протеини обезбедува оптимален раст и развој.

 

Категорија: Премиум

 

Состав: дехидрирано месо (пилешко 30%), житарки (ориз 4%), пилешки масти, деривати од растително потекло, витамини, минерали, пивски квасец.

Нутритивни адитиви: Витамин А, Д3, Е, Б1, Б2, Ниацинамид, Калциум-Д-пантотенат, Б6, Фолна киселина, Б12, Биотин, К3, Холин хлорид, Железо, Јод, Бакар, Манган, Цинк, Селен, Лизин. Адитиви: антиоксиданси, конзерванси, ароми.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 30%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 7%
Калиум 1,45%
Фосфор 1%

 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 179 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
VINCENT VINCENT LIFE JUNIOR (15 kg) Vincent Life Junior со пилешко и ориз е комплетна и избалансирана храна за кученца од сите раси. Формулата на оваа храна е создадена за да ги задоволи нутритивните потреби на кученцата во периодот на раст. Високиот квалитет на пилешките протеини обезбедува оптимален раст и развој.   Категорија: Премиум   Состав: дехидрирано месо (пилешко 30%), житарки (ориз 4%), пилешки масти, дерив.. Category: Product #: 8105 Regular price: 2.490 ден. 2.490 Available from: ЕКО ПОИНТ