VITA DERM OMEGA (50 tbl)

VITA DERM OMEGA (50 tbl)

600 ден.
Потребни наградни поени: 60
Производител: GOLASH PHARMA
Шифра на производ: 1641
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Високо ниво на Омега-3 и Омега-6 есенцијални масни киселини, како и витамин Е за одржување на здрава кожа и сјајно влакно.

Додаток во исхараната за кучиња и мачки со дерматолошки предзнак за здрава кожа и сјајно влакно.

Состав: Омега-3 и Омега-6 есенцијални масни киселини, Ленено семе (Алфа линоленска киселина), екстракт од семе од лисичанка (Gama линоленска кислелина), пивски квасец (богат извор на Б витамини).

Елементи во трагови: Цинк оксид (2,0 mg), железо сулфат монохидрат (1,6 mg), бакар сулфат (0,2 mg), манган сулфат (0,2 mg), калиум јодид, натриум селенит.

 

СОСТАВ ПО ТАБЛЕТА

Вит. А  300 IU
Вит. D3  24 IU
L Карнитин  50 mg
Вит. E  1,84 mg
Ниацин  0,5 mg
Вит. Б5  0,224 mg
Вит. Б2  0.112 mg
Вит. Б1  0.1 mg
Вит. Б6  0.08 mg
Вит. K3  0,03 mg
Фолна киселина  0.02 mg
Биотин  7.5 mcg
Вит. Б12  1.2 mcg

 

Препорачана дневна доза:

-  Кучиња: 1 таблета на 10 кг. телесна тежина на ден,

-  Mачки: ½ таблета на 5 кг. телесна тежина на ден.

 

ПАКУВАЊЕ: 50 таблети

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2024. UKION SHOPS
GOLASH PHARMA VITA DERM OMEGA (50 tbl) Високо ниво на Омега-3 и Омега-6 есенцијални масни киселини, како и витамин Е за одржување на здрава кожа и сјајно влакно. Додаток во исхараната за кучиња и мачки со дерматолошки предзнак за здрава кожа и сјајно влакно. Состав: Омега-3 и Омега-6 есенцијални масни киселини, Ленено семе (Алфа линоленска киселина), екстракт од семе од лисичанка (Gama линоленска кислелина), пивски квасец (богат .. Category: Product #: 1641 Regular price: 600 ден. 600 Available from: ЕКО ПОИНТ