HEPAVITAL

HEPAVITAL

300 ден.
Потребни наградни поени: 30
Производител: GOLASH PHARMA
Шифра: 031010
Наградни поени: 2
Достапност: На залиха
Количина:

Состав:Екстракт од бел трн - 40 мг, бета каротен - 3 мг, Витамин Е - 1 мг, Пивски квасец - 200 мг, L-аргинин - 30 mg, селен - 20 μg.

 

Индикации:

- помага во зајакнување на имунолошкиот систем;

- ги штити клетките на црниот дроб од слободните радикали и токсичните супстанции;

- го ревитализира црниот дроб и бубрезите во случаи на акутни труења;

- се залага за нормална состојба на уринарниот тракт и функција на бубрезите;

- го подобрува ослободувањето на урична киселина и ја намалува можноста за камења во бубрезите;

- има моќен антиоксидативен комплекс кој помага да се подобри видот;

- помага во зајакнување на крвните садови и го намалува ризикот од катаракта и макуларна дегенерација;

- ја подобрува диурезата;

- го стимулира имунолошкиот систем;

- го зголемува апетитот;

- го инхибира развојот на патогени бактерии;

- помага во прочистувањето на токсините од телото

 

Препорачана дневна доза

- 1 таблета на 10 кг телесна тежина два пати на ден

 

ПАКУВАЊЕ: 80 таблети

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
GOLASH PHARMA HEPAVITAL Состав:Екстракт од бел трн - 40 мг, бета каротен - 3 мг, Витамин Е - 1 мг, Пивски квасец - 200 мг, L-аргинин - 30 mg, селен - 20 μg.   Индикации: - помага во зајакнување на имунолошкиот систем; - ги штити клетките на црниот дроб од слободните радикали и токсичните супстанции; - го ревитализира црниот дроб и бубрезите во случаи на акутни труења; - се залага за нормална состојба на.. Category: Product #: 031010 Regular price: 300 ден. 300 Available from: ЕКО ПОИНТ