KALCIMULTIVIT

KALCIMULTIVIT

390 ден.
Потребни наградни поени: 45
Производител: GOLASH PHARMA
Шифра: 031011
Наградни поени: 2
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Калциум 540 мг, фосфор 340 мг, Витамин D3 150 IU, витамин А 3000UI, Витамин Е 3 мг.

 

Индикации: Комбинацијата на калциум, фосфор и витамини А, Д3 и Е во физиолошки сооднос во голема мерка помага да се изградат како коскениот систем така и забите на кучињата и мачките кои се во екот на растот. Во иста насока делува и на интраутериниот равој на фетусот кај гравидните кучки и мачки

Кај адолесцентите ги задоволува физиолошките потреби на организмот од калциум и фосфор во насока на заштита од остеомалација, ги поддржува функциите на нервниот и мускулниот систем.

 

СОСТАВ ПО ТАБЛЕТА

Калциум  540 mg
Фосфор 340 mg
Вит. Д3 150 IU
Вит. A 3000 IU
Вит. E 3 mg

 

Препорачана дневна доза:

- 1 таблета на 10 кг телесна тежина на ден,

- ½ таблета на 5 кг телесна тежина на ден,

- 1/3 таблета до 5 кг телесна тежина на ден.

 

ПАКУВАЊЕ: 50 таблети

 

Концентрација на минерали по пакување:

 

- Калциум: 27.000 mg

 

- Фосфор: 17.000 mg

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
GOLASH PHARMA KALCIMULTIVIT Состав: Калциум 540 мг, фосфор 340 мг, Витамин D3 150 IU, витамин А 3000UI, Витамин Е 3 мг.   Индикации: Комбинацијата на калциум, фосфор и витамини А, Д3 и Е во физиолошки сооднос во голема мерка помага да се изградат како коскениот систем така и забите на кучињата и мачките кои се во екот на растот. Во иста насока делува и на интраутериниот равој на фетусот кај гравидните кучки и мачки .. Category: Product #: 031011 Regular price: 390 ден. 390 Available from: ЕКО ПОИНТ